سلام، به سایت "گروه شرکت های فرداد" خوش آمدید.

نمایی از صنعت شیشه در روسیه

نمایی از صنعت شیشه در روسیه

نمایی از صنعت شیشه در بازار روسیه ایران–اورآسیا–روسیه

تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

با توجه به تجربه یک دهه ای گروه شرکت های “فرداد” در مارکت روسیه و با توجه به دسترسی های استراتژیک درحوزه لجستیک بین ایران و روسیه و با توجه به شناخت بسیار خوبی که از رقباء حاضر در بازار روسیه داریم، در راستای توسعه صادرات محصولات ایرانی در بازار روسیه، بررسی های میدانی و تحقیقات بازار به شرح زیر صورت گرفته است.

تحقیقات و پیشنهادات موجود که حاصل مطالعات دپارتمان “توسعه بازار”، گروه شرکت های “فرداد”، می باشد، موید یک چشم انداز مطلوب و یک برنامه هدفمند است که به توسعه محصولات ایرانی در بازارهای جذاب روسیه – اورآسیا، می پردازد.

گروه شرکت های ”فرداد“ با بیش از دو دهه حضور در عرصه تجارت جهانی و با آگاهی کامل از ویژگی های بازار روسیه و مناطق اورآسیا و همچنین با اطلاع از شبکه های توزیع در این کشور و اشراف جامع و کامل به قوانین تجارت و سرمایه گذاری بین المللی، بستر و زمينه مناسبی را برای ورود محصولات ایران به بازار پررونق روسیه، فراهم آورده است.

صنعت شیشه در روسیه

حجم جهانی صادرات شیشه در سال 2021 به ترتیب کشور های صادرکننده عبارتند از:
کشور چین و با فاصله زیاد کشورهای آلمان، روسیه، لهستان، فرانسه و بلژیک بزرگترین صادرکنندگان شیشه های مسطح هستند.
از لحاظ ارزش صادرات شیشه، بزرگترین کشورهای عرضه کننده شیشه تخت در سراسر جهان، چین، آلمان، ژاپن هستند؛ پس از این کشورها، فرانسه، بلژیک، لهستان، روسیه، بلغارستان، عربستان سعودی، تایلند، ایتالیا، بلاروس و ایران قرار دارند.
با توجه به میانگین قیمت ها در بین کشورهای عمده صادرکننده، کشور ژاپن بالاترین قیمت را به ازای هر تن دارد.
در حالی که ایران، پایین ترین میانگین قیمت صادراتی شیشه تخت را به خود اختصاص داده است.
بیشترین حجم واردات شیشه به روسیه توسط کشور های چین و هنگ کنگ بوده است و رتبه بعدی متعلق به کانادا می باشد.
در سال 2022 فروش شیشه به دلیل کاهش تقاضای داخلی، اختلال در لجستیک و تحریم ها کاهش یافت و این امر قیمت ها را کاهش داد.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

برترین تولیدکنندگان شیشه در روسیه:

AGC .1

Guardian Glass .2

AJC Flat Glass Clean LLC .3

LLC “Modern Glass” .4

Euroglass-Techno LLC” .5″

Samara plant of technical glass” .6″

JSC “BSZ” .7

Quartz industrial technologies” .8″

JSC “Salavatsteklo” .9

OOO “Art Structure” .10

Mosavtosteklo LLC” .11″

Glasstrong” .12″

AGC

“Glass AGC” یک رهبر جهانی در تولید شیشه در معماری، ساختمان و خودرو است.
گروه “AGC” در بازارهای آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و در بیش از 30 کشور جهان، از جمله روسیه، پیشرو است. Russia Glass AGC بزرگترین تولید کننده شیشه در روسیه است.
“AGC” از سال 1997 در روسیه فعالیت می کند و امروزه با موفقیت نیازهای بازار روسیه را برآورده کرده است.

تاسیسات تولید مدرن بسیار کارآمد این شرکت در اروپای شرقی در دو منطقه واقع شده است – منطقه مسکو  AGC Borsky Glass Factory OJSC نووگورود نیژنی منطقه و AGC Flat Glass Clean LLC.

استراتژی “AGC” در روسیه مبتنی بر بومی سازی حداکثر طیف محصولات گروه است که در سرتاسر جهان تولید می شود و هدف آن جذب مدرن ترین راه حل های تکنولوژیکی در تولید و استفاده از انواع شیشه های نوآورانه به روسیه است. این استراتژی به “AGC” اجازه می دهد تا به سطح جدیدی از تولید برای محیط معماری دست یابد.

"OJSC "AGC Borsky glass factory

“factory glass Borsky AGC “OJSC از سال 1934 پیشرو در تولید شیشه روسیه است. این مجموعه منحصر به فرد امکان تولید بیش از 1200 تن شیشه ورق در روز و حداکثر یک و نیم میلیون تن شیشه های سکوریت و چند لایه خودرو در سال را فراهم می کند. این شرکت همچنین مجهز به یک کوره منحصربه فرد است که مشابه آن در دنیا برای تولید دسته های کوچک شیشه های خودرو وجود ندارد.

"Guardian Glass"

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مبتکران شیشه در جهان است. از سال 1932 تولید شیشه را آغاز کرده است. این شرکت در پنج قاره جهان فعالیت می کند و به بیش از 160 کشور خدمات ارائه می دهد.
گرد هم آوردن علم، تولید و نیازهای مشتری برای دستیابی به نوآوری واقعی شیشه، به یک تیم تخصصی و اختصاصی نیاز دارد. مرکز علم و فناوری (STC) شامل بهترین ذهن ها در علم مواد است که سابقه ای باورنکردنی در اختراع فرمولاسیون های شیشه ای، پوشش های شیشه ای، تکنیک های ساخت و سایر فناوری های نوآورانه دارند.
بیش از نیمی از کارخانه های تولیدی “Glass Guardian” دارای گواهینامه 14001 ISO هستند.

"AJC Flat Glass Clean"

AJC Flat Glass Clean” LLC” مدرن ترین تولیدکننده شیشه فلوت در روسیه است که در سال 2004 مطابق با استانداردهای بین المللی در زمینه مدیریت و ایمنی محیط زیست ساخته شده است. مجتمع صنعتی منحصر به فرد برای تولید شیشه فلوت با ظرفیت کل تولید 1600 تن شیشه در روز مجهز به تجهیزات پیشرفته ای از جمله: دو خط شناور با بزرگترین کوره ذوب شیشه در اروپا با ظرفیت 1000 تن شیشه و دو خط تولید شیشه با پوشش مگنترون، خط تولید تریپلکس ساختمانی و همچنین خطی منحصر به فرد برای تولید شیشه نسل جدید آینه ای می باشد.
این شرکت طیف گسترده و منحصر به فردی از انواع شیشه با ویژگی های مختلف، در بازار روسیه تولید می کند.

"Modern Glass"

شرکت “LLC “Glass Modern  در تولید شیشه های سکوریت در روسیه جزو سه رتبه اول می باشد و یک تولید کننده بزرگ است که در سال 2002 در بازار داخلی ظاهر شد.
امروزه طیف محصولات این شرکت شامل: شیشه چاپ دیجیتال، شیشه لمینت، نسوز و شیشه گرم شده الکتریکی، می باشد اما شیشه سکوریت هنوز جایگاه اصلی را به خود اختصاص داده است.
این شرکت انواع مختلفی از شیشه های سکوریت از جمله رنگی، صرفه جویی در مصرف انرژی، با انواع پوشش ها و غیره را ارائه می دهد.
مجموعه ای از شیشه ها نیز وجود دارد که ابتدا مرحله رنگ آمیزی با رنگ شیشه سرامیک را طی می کند.
امروزه این شرکت از تجهیزات مدرن اروپایی استفاده می کند و اکثر کارکنان در ایتالیا و آلمان در شرکت های مشابه آموزش دیده اند، بنابراین اکنون در حال معرفی تجربیات اروپایی در تولید داخلی هستند.

"EUROGLASS-TECHNO"

“Techno-Euroglass” مجموعه ای از شرکت هایی است که در زمینه تولید شیشه های خاص با کیفیت بالا فعالیت می کنند. از تجهیزات مدرن استفاده می شود که به تازگی به طور کامل به روز شده است و مواد اولیه آن از سازندگان معتبر جهانی تامین می شود.
امروزه این شرکت در زمینه تولید شیشه های سکوریت تخت و پنجره های دو جداره با شیشه های سکوریت، شیشه های منحنی مشغول به کار است. شیشه های سکوریت در انواع مختلفی تولید می شود: رنگی، کم مصرف، طرح دار و همچنین با انواع مختلف پوشش.
تمامی محصولات این شرکت دارای گواهینامه های کیفیت هستند که در وب سایت شرکت قابل مشاهده است.
تحویل در تمام مناطق روسیه و همچنین در کشورهای CIS انجام می شود. این سازنده مدت هاست که نام خود را با محصولات با کیفیت و بادوام تثبیت کرده است که در روسیه و کشورهای همسایه تقاضای دائمی دارند.

"SAMARA PLANT OF TECHNICAL GLASS"

این شرکت در سال 1991 فعالیت خود را آغاز کرد و امروزه بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات شیشه ای در روسیه است. منطقه تولید بزرگ، تجهیزات مدرن، فن آوری های پیشرفته، تحقیق و بهبود مداوم – همه این ها کلید موفقیت شرکت در بازارهای داخلی روسیه و بین المللی است. این کارخانه در یک روند دائمی خود بهسازی و بهبود محصولات است، بنابراین اکنون در حال کار بر روی ارتقاء کامل تجهیزات است. هدف جاه طلبانه این شرکت این است که تمام نوآوری های شیشه ای را در اختیار مصرف کنندگان روسی قرار دهد.

امروزه این شرکت برش، فرآوری صنعتی و تمپرینگ شیشه، چاپ روی شیشه، و همچنین شیشه های تریپلکس، منحنی و پنجره های دوجداره کم مصرف با کیفیت بالا را ارائه می دهد. شیشه های سکوریت تولید شده این کارخانه برای ساخت وسایل داخلی، ویترین قایق های تفریحی و ساختمان های مسکونی، ویترین مغازه ها، لعاب دادن به مراکز تجاری و مراکز خرید، چیدمان سقف های شیشه ای و غیره استفاده می شود.
این شرکت شیشه های شفاف و رنگی، شیشه های کنترل خورشیدی، شیشه های صرفه جویی در انرژی و شیشه های مقاوم در برابر حرارت تولید می کند.

"JSC "BSZ

از سال 1997، این شرکت بخشی از شرکت شیشه آساهی، یک شرکت بزرگ ژاپنی است. این شرکت امروزه با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته برای تولید شیشه، بهترین و مدرن ترین تجهیزات را نصب می کند.
طیف محصولات این کارخانه شامل شیشه های رنگی، تریپلکس و البته شیشه های سکوریت می باشد. این شرکت محصولات با کیفیتی ارائه می دهد و حدود 85 ٪ از خودروهای روسی مجهز به شیشه تولیدی این شرکت هستند. این محصولات تمامی تست ها را برای انطباق با استانداردهای اروپایی و آمریکایی گذرانده اند تا بتوان باخیال راحت در صنعت خودرو از آنها استفاده کرد.
برای ساخت شیشه، از جدیدترین تجهیزات آلمانی در این کارخانه استفاده می شود، همچنین یک رویکرد کامپیوتری دقیق، عملا تولید محصولات با کیفیت پایین را حذف می کند.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

"QUARTZ INDUSTRIAL TECHNOLOGIES"

“TECHNOLOGIES INDUSTRIAL QUARTZ “مجموعه شرکت هایی هستند که حدود ده سال پیش فعالیت خود را آغاز کردند و در بازار روسیه و اوکراین به طور گسترده ای فعالیت دارند. در ” INDUSTRIAL QUARTZ TECHNOLOGIES ” نه تنها به رعایت تمام تفاوت های ظریف فناوری و فرآیند تولید، بلکه به تحقیق نیز توجه زیادی می شود که به لطف آن امکان توسعه و تولید محصولات با کیفیت های فنی کاملا جدید وجود دارد.
امروزه این شرکت محصولات شیشه ای را عمدتا برای شرکت های صنعتی تولید می کند. بنابراین در طیف شیشه های کلینگر و دورنس، لوله های شیشه ای و همچنین شیشه های سکوریت برای دریچه ها و چیدمان پنجره های تاسیسات صنعتی فعالیت می کند. 

"JSC "SALAVATSTEKLO

“JSC “SALAVATSTEKLO با بیش از 50 سال سابقه درخشان، پیشرو در بازار محصولات شیشه ای روسیه است.
آنها سعی می کنند با معرفی فناوری های پیشرفته و استفاده از مدرن ترین تجهیزات ممکن، کیفیت محصولات را در هر مرحله از تولید کنترل کنند. همه این موارد باعث شد تا گواهینامه 9001 ISO را دریافت کنند، بنابراین می توان با خیال راحت به محصولات این شرکت اعتماد کرد.

این طیف محصولات تولیدی این شرکت شامل شیشه های لمینت و تزئین شده و همچنین شیشه های سکوریت می باشد.

"MOSAVTOSTEKLO LLC"

“LLC MOSAVTOSTEKLO” یک شرکت تولید کننده شیشه با تجربه گسترده و سابقه ای غنی است. علیرغم نامش، محصولات آن فقط برای استفاده در انواع مختلف وسایل نقلیه ساخته و استفاده نمی شوند. شیشه های این شرکت هم اکنون در تولید اقلام داخلی و لوازم خانگی نیز استفاده می شود.
شیشه سکوریت جایگاه ویژه ای را در میان سایر محصولات این شرکت به خود اختصاص داده است.
” LLC MOSAVTOSTEKLO “علاوه بر شیشه های سکوریت می تواند شیشه های رنگی و آینه ای، شیشه های طرح دار یا لبه های صیقلی تولید کند.

"GLASSTRONG"

“Glasstrong” در تولید پارتیشن اداری، سازه های شیشه ای، تمپرینگ و پردازش شیشه پیشرو می باشد.
این شرکت از تأسیسات عظیم تولیدی و تجهیزات صنعتی ایتالیا و چین استفاده می کند و سالانه بیش از 30000 متر مربع محصول تولید می کند که تحت شدیدترین کنترل ها در هر مرحله از تولید قرار می گیرد و همچنین از مواد اولیه با کیفیت و با شهرت جهانی استفاده می کند.

"CJSC "RSK

“RSK “CJSC بزرگترین شرکت در پردازش و تولید شیشه است. این شرکت در سال 2006 تاسیس شد.
در هر مرحله از تولید، کنترل کیفیت دقیق انجام می شود و محصول نهایی مطابق با استانداردهای اروپایی است.
شیشه سکوریت امروزه جایگاه مهمی در فعالیت های این شرکت به خود اختصاص داده است. محصولات تولیدی این شرکت در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت انواع شیشه های سکوریت را تولید می کند: تک لایه و چند لایه، به عنوان بخشی از پنجره دو جداره، چند لایه خم شده.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

برترین واردکنندگان شیشه در روسیه:

"SAR-CAM GLASS"

“Cam-Sar” تولید کننده شیشه های معماری برای طراحی بیرونی و داخلی است که در سال 1996 تاسیس شد و در شهر کوجایلی ترکیه مستقر است. “Cam-Sar” شیشه هایی را برای پنجره های دوجداره، درها، نرده های شیشه های، نمای شیشه ای، ایوان شیشه ای، بالکن شیشه ای، پارتیشن های شیشه ای داخلی، کابین دوش، فالش بک آشپزخانه، نمای آلومینیومی، کف شیشه ای و غیره ارائه میدهیم.
این شرکت در سال 1996 تاسیس شد و زندگی تجاری خود را به عنوان “Cam-Sar” آغاز کرد. این شرکت با تلاش مداوم در طول دهه 1990 شهرت خود را به دست آورد و به یکی از پیشروترین پردازنده های مستقل شیشه تبدیل شد. “Cam-Sar” طیف کاملی از محصولات و خدمات را از شیشه های تخت، دو جداره، سکوریت، لمینت و شیشه کم مصرف تا شیشه های جداگانه با برش سفارشی ارائه می دهد.
قابلیت های تولید بزرگ برای پردازش شیشه، لمینت، پرداخت، برش، تکمیل لبه، حفاری، پردازشCNC، سندبلاست برای ساخت انواع محصولات شیشه ای برای اهداف صنعتی و طراحی داخلی (در و دیوار شیشه ای شیشه لمینت برای کف و نرده، دیوار. پوشش، آینه و غیره)

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

"KLC GLASS AND ALUMINIUM"

شرکت “KLC” بیش از 15 سال است که در ارائه محصولات آلومینیوم و شیشه تخصص دارد و مستقر در استانبول ترکیه است و به بسیاری از کشورهای اروپایی خدمات ارائه می دهد.
همه محصولات آن دارای گواهینامه هستند و می توانیم در هر کجا تحویل دهیم.
“KLC” سال هاست که تولید کننده انواع شیشه حرارتی – شیشه لمینت – شیشه چاپی -شیشه ضد گلوله – شیشه منحن -لعاب عایق می باشد.

"JSC Maristika"

“UAB “Maristika در 24 فوریه 1995 تاسیس شد. یکی از شرکت های گروه “UAB “Marisa است.
“UAB “Maristika یکی از تامین کنندگان اصلی شیشه در لیتوانی است. همچنین مواد اولیه در نظر گرفته شده برای تولید پنجره های دو جداره را می فروشد.
“Maristika “UAB علاوه بر عمده فروشی شیشه، خدمات پردازش شیشه را نیز ارائه می دهد: برش شیشه، برش شیشه چند لایه، لمینیت شیشه، سنگ زنی تکنولوژیکی، پرداخت، کنده کاری، سوراخ کاری، تلطیف شیشه، تمپرینگ / خم کردن، چاپ سیلک.

صادرات شیشه ایرانی

ایران، منبع غنی از انرژی است. همین موضوع نیز باعث می شود تا در مبحث صادرات از کشور های فعال در این زمینه به شمار آید. از جمله صادرات گسترده ای که کشور ایران در آن بسیار پیشرو بوده و قدرتمند عمل کرده است، صادرات شیشه است. منابعی که ایران برای تولید شیشه در اختیار دارد بسیار غنی است و همین موضوع کیفیت بالای شیشه های تولید شده را سبب می شود.

کیفیت در کنار قیمت، نیز بسیار اهمیت دارد. ایران از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای ساخت شیشه هایی باکیفیت استفاده می کند که موجب شده تولیدات شیشه ایرانی، طرفداران زیادی در کشورهای همسایه و اروپایی داشته باشد.
ایران از لحاظ موقعیت جغرافیایی، در موقعیتی قرار گرفته که دسترسی سایر کشورهای همسایه به آن مناسب بوده و همین مسئله. نیز باعث تسهیل تعاملات ایران با سایر کشورها است.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

فاکتورهای کلیدی و مهم برای حضور تولید کنندگان ایرانی در بازار روسیه

با توجه به تحقیقات اولیه انجام شده بر روی صنعت شیشه در بازار بزرگ روسیه و با توجه به فاکتورهای کلیدی:
1 .کیفیت بالا و مستمر محصولات تولیدی در ایران
2 .تعرفه های ترجیحی عوارض وارداتی کالای ایرانی به روسیه
3 .پایین بودن هزینه های صادراتی محصولات ایرانی به روسیه نسبت به کالاهای غربی و چین و ژاپن
4 .همسایگی و نزدیکی ایران و روسیه به عنوان یک مزیت لجستیکی و امکان صادرات کالاهای ایرانی به روسیه
با روش های مختلفی از قبیل حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی در کوتاه ترین زمان و قیمت حمل پایین
5 .خالی بودن قسمت عمده بازار از برندهای معروف غربی
6 .امکان سریع توسعه سهم بازار و دسترسی به فضای رقابت و تجارت در روسیه

میتوان گفت که توجیه اقتصادی بالای برای ورود به بازار بزرگ روسیه – اورآسیا وجود دارد و گروه شرکت های “فرداد” مفتخر است تا در این مسیر همکاری مشترک موثر و موفقی را رقم بزند.

دپارتمان توسعه بازار گروه شرکت های "فرداد"

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت شیشه در روسیه

  • با کلیک در اینجا سایر تحلیل های بازار گروه شرکت های فرداد را مشاهده کنید.
  • مشاهده خدمات خانه تجارت ایران و روسیه