سلام، به سایت "گروه شرکت های فرداد" خوش آمدید.

نمایی از صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

نمایی از صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

نمایی از صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

تحلیل بازار صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

تحلیل بازار صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

با توجه به تجربه یک دهه ای گروه شرکت های “فرداد” در بازار روسیه و با توجه به دسترسی های استراتژیک در حوزه لجستیک بین ایران و روسیه و با. توجه به شناخت. بسیار خوبی که از رقباء حاضر در بازار روسیه داریم، در راستای توسعه صادرات محصولات ایرانی در قالب غرفه اختصاصی دائمی برای تمام چهار فصل سال در بازار روسیه، بررسی های میدانی و تحقیقات. بازار به شرح زیر صورت گرفته است.

گروه شرکت های “فرداد” با بیش از یک دهه حضور در عرصه تجارت جهانی و با آگاهی کامل از ویژگی های بازار روسیه. و مناطق اورآسیا و همچنین با اطلاع از شبکه های توزیع در این کشور. و اشراف جامع و کامل به قوانین تجارت و سرمایه گذاری بین المللی، بستر و زمينه مناسبی را برای ورود محصولات ایران به بازار پررونق روسیه، فراهم آورده است.

بازار صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

در فوریه 2023، به دستور میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، بیش از 1.7 میلیارد روبل برای خرید تجهیزات پزشکی برای توانبخشی به بیمارستان ها اختصاص داده شد. در این سند آمده است که این وجوه توسط 43 سازمان دریافت می شود.

بیش از 617 میلیون روبل توسط وزارت بهداشت برای 18 مؤسسه پزشکی، 443 میلیون روبل- توسط وزارت آموزش و علوم (8 سازمان پزشکی)، بیش از 104.7 میلیون روبل – توسط وزارت دفاع (3 مؤسسه پزشکی) دریافت می شود. تقریباً 576 میلیون روبل – توسط FMBA (13 مؤسسه). علاوه بر این، حدود 24.5 میلیون روبل برای مقاوم سازی یک بیمارستان اختصاص داده خواهد شد. نام کلینیک ها – گیرندگان تجهیزات پزشکی فاش نشده است.

وی همچنین یادآور شد که در سال 2023، 8 میلیارد روبل برای خرید تجهیزات توانبخشی برای موسسات پزشکی منطقه ای اختصاص یافته است. میشوستین افزود که 1.7 میلیارد روبل اضافی تخصیص یافته برای تجهیز بخش های تخصصی به تجهیزات مدرن هزینه می شود. رئیس دولت فدراسیون روسیه گفت که حتی تعداد بیشتری از شهروندان تحت توانبخشی، از جمله به صورت سرپایی و در یک بیمارستان روزانه، سریعتر با این بیماری کنار می آیند و به سبک زندگی عادی و آشنا باز خواهند گشت.

 

.

در مجموع در سال‌های 2022-2024، تجهیز یا تجهیز مجدد بیش از 1350 بخش توانبخشی پزشکی و همچنین حدود 130 بیمارستان روزانه برنامه‌ریزی شده است. ضوابط تامین و توزیع یارانه تجهیز کلینیک ها به تجهیزات توانبخشی پزشکی پیش از این به تصویب هیئت وزیران رسیده بود. خرید تجهیزات پزشکی طبق استاندارد تایید شده توسط وزارت بهداشت برای تجهیز بخش های توانبخشی پزشکی مجاز است.

در مجموع سازمان های پزشکی نظام سلامت شهرستان بیش از 1.5 هزار سیستم مدولار برای ثبت و انتقال از راه دور ECG و بیش از 1.5 هزار سیستم برای پایش روزانه فشار خون دریافت خواهند کرد.

دستگاه های ارائه شده، دستگاه های CT، MRI- اشعه ایکس، آنژیوگرافی، ماموگرافی و همچنین دستگاه هایی برای تشخیص عملکرد، نظارت بر وضعیت بیماران و توانبخشی وجود دارد. این تجهیزات با آخرین استانداردهای تجهیز موسسات پزشکی مطابقت دارند.

ژاپن صادرات محصولات پزشکی به روسیه را به شدت افزایش داده است

حجم صادرات محصولات پزشکی ژاپن به روسیه در ژانویه 2023 به رشد خود ادامه داده است.

.

همانطور که توسط وزارت دارایی ژاپن محاسبه شده است، روسیه در ژانویه 2023، 49.6 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل محصولات پزشکی وارد کرده است.

تجهیزات پزشکی در بازار روسیه را می توان در دو واحد کالایی دسته بندی کرد.

بخش اول: شامل تجهیزات پزشکی است که معمولاً در روسیه موجود نیست و یا در بازار موجود است اما استانداردهای بین المللی را برآورده نمی کند. این محصولات با تکنولوژی بالا رایانه ای است از جمله: دستگاه های اشعه ایکس، تجهیزات تشخیصی اولتراسونیک و غیره.

بخش دوم: شامل آن دسته از محصولاتی است که در حال حاضر الزامات وزارت بهداشت روسیه را برآورده می کنند.

واردات یکی از راه های موثر توسعه فناوری های جدید برای بخش اول است.

 

همچنین، این واقعیت وجود دارد که گواهینامه های محلی توسط اکثر نهادهای ملی اروپایی صدور گواهینامه بین المللی به رسمیت شناخته نمی شوند.

بخشی از مشکلی که تولید تجهیزات پزشکی در روسیه با آن مواجه است وضعیتی است که به دلیل کمبود بودجه است و سفارشات محصولات پزشکی کمتر از نیازهای بهداشتی انجام می شود.

فرآیندهای مثبت در ساخت تجهیزات پزشکی در روسیه عمدتاً به تغییرات در محیط رقابتی تولید کنندگان داخلی و خارجی محصولات پزشکی مربوط می شود.

برترین شرکت های صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

تحلیل بازار صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

WestMedGroup LLC

یکی از رهبران بازار روسیه در بخش نوآوری و تولید تجهیزات پزشکی با فناوری پیشرفته تحت نام تجاری “CADUCEUS” است.

راهکارهای جامع برای تجهیز مراکز درمانی به مدت هشت سال در روسیه و خارج از آن در حال اجراست.

این شرکت در زمینه طراحی، ساخت، بازسازی، تعمیرات اساسی تاسیسات ساختمانی عمرانی و صنعتی فعالیت دارد.

توجه زیادی به آماده سازی پرسنل واجد شرایط در طراحی ساخت و ساز و همچنین آموزش مهندسان در نصب و نگهداری تجهیزات پزشکی می شود و این حوزه فعالیت نه تنها تشکیل کارکنان خود شرکت را تضمین می کند، بلکه سطح آموزش متخصصان فنی موسسات درمانی و پیشگیری را نیز افزایش می دهد.

 

“WestMedGroup LLC”   طی سال‌ها همکاری با تعدادی از مراکز دولتی روسیه و خارجی و همچنین مراکز مراقبت بهداشتی تجاری، به عنوان یک شریک قابل اعتماد، مسئولیت‌پذیر و با تجربه شهرت پیدا کرده است.

تحلیل بازار صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

توسعه پویا این شرکت به دلیل سرمایه گذاری طولانی مدت در تولید تجهیزات پزشکی با فناوری پیشرفته، توسعه فعال شبکه نمایندگی در روسیه و خارج از آن و همچنین ادغام موفق برنامه های آموزشی مشخصات مهندسی به دست می آید.

“WestMedGroup LLC”  به دلیل افزایش مداوم سهم قطعات داخلی و مواد مصرفی مورد استفاده در تولید، رشد اقتصادی پایداری را در بخش صنعتی صنعت شکل می‌دهد.

امروزه “WestMedGroup LLC” یکی از پیشروان در زمینه نوآوری و پیشرفت و همچنین تولید تجهیزات پزشکی مدرن با فناوری پیشرفته است..

Dixion

یک شرکت تجاری و تولیدی فدرال است که با همکاری تولیدکنندگان پیشرو تجهیزات پزشکی اروپا و آسیا، گسترده‌ترین طیف تجهیزات پزشکی پیشرفته را تحت علامت تجاری یکنواخت ایجاد کرده است و با موفقیت توسعه می‌دهد.

شبکه “Dixion” بیش از 1000 متخصص مجرب در توسعه، تولید، فروش و خدمات تجهیزات پزشکی در سراسر روسیه را متحد می کند. اکثر کارشناسان آن دارای تحصیلات ویژه پزشکی و مهندسی زیستی و تجربه چندین ساله در این زمینه هستند.

امروزه “Dixion” یک برند شناخته شده و محبوب تجهیزات پزشکی است.

فروش تحت نام تجاری “Dixion” روند رشد ثابتی را در طول تاریخ شرکت نشان می دهد.

تجهیزات Dixion را می توان در هر منطقه از روسیه، در تمام موسسات اصلی پزشکی نصب کرد.

بیش از 1200 مشتری در سال

ALFA-MED LLC

تولید کننده تجهیزات پزشکی برای ارزیابی سلامت است. اساس تشخیص الکترونیکی انسان بر روی ماهیت موجی اشیاء بیولوژیکی اعمال می شود:اثر موج فرکانس و چاپ.

داشتن امکانات تحقیقاتی و تولیدی، و همچنین همکاری با موسسات تحقیق و توسعه و پزشکی پیشرو در جهان، “Alfa-Med LLC” را قادر می‌سازد تا تجهیزات تشخیصی را با استفاده از روش‌های تحقیقاتی مدرن مورد استفاده در موسسات پزشکی روسیه، اروپا و ایالات متحده تولید کند.

 • SensitiveE Audit امکان تشخیص پزشکی کامل بدن را با بالاترین دقت تا 97% فراهم می کند.
 • SensitiveE Audit جدیدترین نسل مبتنی بر دستگاه Sensitiv imago است، اما دارای قابلیت منحصر به فردی برای اضافه کردن ماژول های اضافی است: TempoHeart، TempoLab، DynamicBIA، LineBIA، NeuroStim.

این شرکت از سال 2001 در زمینه تولید لوازم الکترونیکی، دستگاه ها و تجهیزات پزشکی فعالیت می کند.

MEDPLANT, LLC

در سال 2000 تاسیس شد. امروزه یک شرکت مشهور و موفق است.

شرکت تولیدی، متخصص در تولید تجهیزات پزشکی برای مراقبت های اورژانسی.

هدف اصلی توسعه آن ایجاد دستگاه های پزشکی قابل حمل، قابل اعتماد، مدرن و با استفاده آسان برای خدمات پزشکی اورژانس، پزشکی بلایای طبیعی، نجات دهندگان غریق و داوطلبان است. دستگاه ها در شرایط سخت اقلیمی و محیطی، حمل و نقل، شرایط اضطراری و غیره استفاده می شوند.

شرکت “MEDPLANT” دارای مجوز تولید تجهیزات پزشکی، دارای حق ثبت اختراعات و جوایز بسیاری است.

همچنین “MEDPLANT” روند انطباق محصولاتش را با الزامات دستورالعمل شورای اروپا با موفقیت پشت سر گذاشته و مجوز علامت CE را دریافت کرده است.

CENTER OF INFORMATION TECHNOLOGIES NELIAN LLC

شرکت “CIT NELIAN” تولید کننده و تامین کننده سیستم های معاینه بصری “DIANEL” و تجهیز جامع کلینیک های پزشکی یکپارچه با استفاده از رویکرد جامع نگر در بهبود سلامت است.

“CIT NELIAN”  از سال 1998 در سراسر جهان عرضه کرده است.

مرکز فناوری اطلاعات “CIT NELIAN”در توسعه، تولید، آموزش و خدمات پس از فروش محصولات برای ارزیابی رایانه ای وضعیت سلامت مشغول است.

با توجه به اینکه تشخیص زودهنگام بیماری ها امکان درمان به موقع و جلوگیری از ایجاد آسیب شناسی های شدید را فراهم می کند، نیاز روزافزونی به دستگاه های تشخیصی وجود دارد که بتوانند به سرعت بیماری های نوپدید را با روشی غیرتهاجمی و با اطمینان کافی تشخیص دهند و شناسایی کنند. “CIT CIT NELIAN LLC”، با استفاده از تجربه روش R. Voll و درمان بیورزونانس، دستگاه‌هایی را توسعه داد که تمام جنبه‌های مثبتی را که برای سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند، جذب کردند، و همچنین نرم‌افزار Dianel® مربوطه را برای تجسم فرآیند آزمایش، که فرآیند آن را به تصویر می‌کشید، توسعه داد. نتایج آزمایش و قادرند با همکاری دستگاه نتایج بالایی از فرآیند تشخیص را به دست آورند.

توسعه سیستماتیک، قابلیت اطمینان و دقت تجهیزات Dianel و بهبود پایداری و راحتی عملکرد نرم افزار Dianelباعث پیشرو بودن این سیستم شده است.

HEM LTD

در سال 1988 تاسیس شد و اکنون یکی از قدیمی ترین شرکت های خصوصی در بازار تجهیزات آزمایشگاهی روسیه است. نوآوری های مداوم و استفاده از تکنیک های مدرن در تولید محصولات برای تشخیص های آزمایشگاهی به این شرکت اجازه داد تا جایگاه پیشرو در بخش بازار را به طور محکم به دست آورد.

در حال حاضر، این شرکت دارای سه بعد تجاری است:

 • میکروبیولوژی؛
 • انگل شناسی؛
 • نقطه مراقبت

این شرکت تنها تثبیت کننده محصول در بازار میکروبیولوژی روسیه است. در این زمینه این شرکت قادر است 90 درصد نیاز هر آزمایشگاهی را تامین کند.

این شرکت به عنوان یک تولید کننده مشهور و یک توزیع کننده بزرگ مواد مصرفی و تشخیصی آزمایشگاهی، با موفقیت با چالش های محیط رقابتی روبرو می شود.

امکانات تولیدی و انباری این شرکت ترکیبی از تجهیزات مدرن، فناوری های نوین، تدارکات بهینه، دانش و تجربه تیم است.

این تولید دارای گواهینامه ISO 13485 می باشد.

 • 1988 – راه اندازی اولین تولید روسی COLYCLON
 • 1991 – راه اندازی اولین تولید لانست خونی یکبار مصرف روسی
 • 2001 – راه اندازی تولید مواد مصرفی آزمایشگاهی
 • 2013 – راه اندازی اولین تولید روسی رسانه های کشت آماده در ظروف پتری (CFCM: Central Factory of Culture Media)
 • 2020 – راه اندازی اولین تولید سواب VTM روسی

RITM OKB ZAO  (THE SCENAR COMPANY)

در سال 1980 تاسیس شد و نزدیک به 40 سال است که به عنوان توسعه دهنده، تولید کننده و توزیع کننده تجهیزات پزشکی پیشرفته فعالیت می کند.

محصولات صادراتی “RITM OKB ZAO”

 • دستگاه های SCENAR – دستگاه های پزشکی کلاس IIa برای تحریک الکتریکی زیستی کنترل شده به منظور از بین بردن درد و سایر شرایط مرتبط. این یک دستگاه قابل حمل است که می تواند جایگزین کابینت فیزیوتراپی شود.
 • الکترودهای افزودنی
 • پتوها و لباس های شفا دهنده RITM-ULM.

این شرکت دارای گواهینامه های بین المللی ISO 13485 و ISO 9001 و دارای طیف وسیعی از گواهینامه ها ی  FDA، CE، TGA، Cofepris و … می باشد.

“RITM OKB ZAO”  دارنده حق چاپ برای برندهای SCENAR و RITMSCENAR است. فناوری SCENAR همچنین توسط اختراعات متعدد در بسیاری از کشورها محافظت می شود.

Startech LLC در سال 2005 به عنوان تولید کننده OEM میزهای عمل جراحی و سایر تجهیزات پزشکی توسط گروه شرکت های «Vladmedpostavka / Medsnab Group» تأسیس شد. خود گروه توسط تیمی از پزشکان و مهندسانی که در اوایل دهه 90 شروع به کار در بازار تحویل و خدمات تجهیزات پزشکی کردند تأسیس شد. امروزه اقتدار شرکت ما با اجرای دقیق صدها قرارداد دولتی، تجهیزات پیچیده “بر اساس کلید در دست” برخی از مؤسسات پزشکی و پیشگیری تأیید شده است. مشتریان ثابت ما از کالینینگراد تا کامچاتکا پخش می شوند.

 

تحلیل بازار صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

شرکت ما به طور مداوم پروژه های تامین تجهیزات پزشکی پیچیده برای موسسات پزشکی از جمله کارهای طراحی و تامین تجهیزات پزشکی را اجرا می کند. کلیه تجهیزات تحویلی با نصب، راه اندازی و خدمات پس از فروش توسط مهندسین مجرب ما ارائه می شود.

ما معمولاً قرارداد منعقد می کنیم، پروژه را آماده می کنیم و نحوه قرار دادن تجهیزات را برنامه ریزی می کنیم، اقلامی را سفارش می دهیم که در انبار موجود نیستند، تجهیزات را تحویل می دهیم، اتاق را آماده می کنیم، دستگاه ها را نصب می کنیم و کارکنان را آموزش می دهیم که چگونه بر روی آن کار کنند، خدمات تضمین پس از فروش ارائه می دهیم.

.

ما با دقت تمام تحقیقات و توسعه و فناوری های جدید در زمینه پزشکی را رصد می کنیم. با ارائه جدیدترین تجهیزات، ما نه تنها به پزشکان و متخصصان، بلکه به بیمارانی که نیاز به کمک پزشکی با کیفیت بالا دارند، کمک می کنیم تا نگرش جدیدی به پزشکی شکل دهند متخصصان و مهندسان ما در بهترین کلینیک های روسی و خارجی آموزش دیده اند.

دامنه تجهیزات تحویل شده به طور مداوم گسترش می یابد. امروز پیشنهاد می کنیم:

 • تجهیزات تشخیصی: تجهیزات اشعه ایکس، دستگاه تشخیص اولتراسونیک، تجهیزات سی تی سی تی قابل حمل، MRI تخصصی برای ارتوپدی و تروماتولوژی، دستگاه سیار تشخیص اولتراسونیک.
 • تجهیزات پزشکی قبل از تولد، برای لقاح خارج بدن و تجزیه و تحلیل ژنتیکی؛
 • تجهیزات برای عقیم سازی و ضد عفونی، از جمله شاخه های استریل مرکزی.
 • تجهیزات بیهوشی و تهویه (همچنین برای بیهوشی زنون)؛
 • تجهیزات پزشکی برای انواع تحقیقات آزمایشگاهی؛
 • تجهیزات و ابزار برای جراحی و احیا، از جمله تجهیزات جراحی اندوسرجری، جراحی لیزری، جراحی الکتریکی و تجهیزات جانبی؛
 • تجهیزات ارتوپدی و تروماتولوژی و ایمپلنت های مفصلی.
 • مبلمان و سایر اقلام قرار ملاقات پزشکی (همه بیش از 1000 نام).

 

ما شرکای شرکت های بین المللی مانند توشیبا، هیتاچی، زیمنس، جنرال الکتریک، فیلیپس، مریوارا، درگر، هیل رام، آگفا، فوجی، Vaisys Healthcare، Newport، B.Braun Medical، Karl Storz Gmbh & Co. KG، هستیم.

Johnson & Johnson LLC، Richard Wolf Gmbh، Esaota، Olympus، Apel، Startech LLC.، Maquet، Heine، Chirana، Miele، Cardioline، Ultrasonix، Smith&Nephew، Zimmer، Hologic، Sonosite، Takaoka، Medtronic، Zeiss، Roche و بسیاری دیگر.

ما همچنین با سازندگان روسی کارخانه تجهیزات و ابزار پزشکی تیومن (TZMOI)، OMID (نیژنی نووگورود)، کراسنوگواردیتز (سن پترزبورگ)، LOMO (سن پترزبورگ)، مرکز تحقیقات و تولید ایالتی Khrunichev مرکز فضایی تجهیزات پزشکی و مصرف کننده سروکار داریم. بخش محصولات، Aerolife-L، کارخانه ابزار Kasimov، Roentgenprom، JSC و بسیاری دیگر.

فاکتورهای کلیدی و مهم برای حضور تولید کنندگان ایرانی در بازار روسیه

تحلیل بازار صنعت تجهیزات پزشکی در روسیه

با توجه به تحقیقات اولیه انجام شده بر روی صنعت تجهیزات پزشکی در بازار بزرگ روسیه  و با توجه به فاکتورهای کلیدی:

 1. کیفیت بالا و مستمر محصولات ایرانی
 2. قیمت تمام شده پایین محصولات ایرانی نسبت به محصولات مشابه روسی
 3. تعرفه های ترجیحی عوارض وارداتی کالای ایرانی به روسیه
 4. پایین بودن هزینه های صادراتی محصولات ایرانی به روسیه نسبت به کالاهای غربی
 5. همسایگی و نزدیکی ایران و روسیه به عنوان یک مزیت لجستیکی و امکان صادرات کالاهای ایرانی به روسیه با روش های مختلفی از قبیل حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی در کوتاه ترین زمان و قیمت حمل پایین
 6. خالی بودن قسمت عمده بازار از برندهای معروف غربی
 7. امکان سریع توسعه سهم بازار و دسترسی به فضای رقابت و تجارت در روسیه

میتوان گفت که توجیه اقتصادی بالایی برای به بازار بزرگ روسیه – اورآسیا وجود دارد و گروه شرکت های “فرداد” مفتخر است تا در این مسیر همکاری مشترک موثر و موفقی را رقم بزند.

تحلیل بازار صنعت ضدیخ در روسیه
 • با کلیک در اینجا سایر تحلیل های بازار گروه شرکت های فرداد را مشاهده کنید.
 • مشاهده خدمات خانه تجارت ایران و روسیه