سلام، به سایت "گروه شرکت های فرداد" خوش آمدید.

نمایی از صنعت حمام التراسونیک در روسیه

نمایی از صنعت حمام التراسونیک در روسیه

نمایی از صنعت حمام التراسونیک در روسیه

حمام التراسونیک در روسیه

تحلیل بازار صنعت حمام التراسونیک در روسیه

با توجه به تجربه یک دهه ای گروه شرکت های “فرداد” در بازار روسیه و با توجه به دسترسی های استراتژیک در حوزه لجستیک بین ایران و روسیه و با. توجه به شناخت. بسیار خوبی که از رقباء حاضر در بازار روسیه داریم، در راستای توسعه صادرات محصولات ایرانی در قالب غرفه اختصاصی دائمی برای تمام چهار فصل سال در بازار روسیه، بررسی های میدانی و تحقیقات. بازار به شرح زیر صورت گرفته است.

گروه شرکت های “فرداد” با بیش از یک دهه حضور در عرصه تجارت جهانی و با آگاهی کامل از ویژگی های بازار روسیه. و مناطق اورآسیا و همچنین با اطلاع از شبکه های توزیع در این کشور. و اشراف جامع و کامل به قوانین تجارت و سرمایه گذاری بین المللی، بستر و زمينه مناسبی را برای ورود محصولات ایران به بازار پررونق روسیه، فراهم آورده است.

مقدمه

حمام التراسونیک ( Ultrasonic Bath ) که تمیز کننده التراسونیک ( Ultrasonic Cleaner ) نیز نامیده می شود، دستگاهی جهت حذف سریع و کامل آلاینده ها از اشیاء است که در مخزن مایع با امواج فراصوت با فرکانس بالا غوطه ور هستند. این امواج فراصوت غیر قابل شنیداری یک عمل لایه برداری خفیف را در داخل مایع در التراسونیک کلینر انجام می دهند و آلاینده ها را از تمام سطوح در تماس با مایع از بین می برد.

حمام التراسونیک ( التراسونیک کلینر ) در واقع یک ظرف فلزی است که مقداری آب داخل آن می باشد. دستگاه متصل به این ظرف امواج فراصوت ایجاد می کند. یکی از موارد استفاده از محصولات حمام التراسونیک پخش ذرات داخل محلول و در نتیجه یکنواخت شدن محلول مورد نظر می باشد. این امواج می توانند پیوندهای بین تکه های کلوخه شده را بشکنند و باعث افزایش کیفیت محلول شود. در واقع جدیدترین و حرفه ای ترین وسیله جهت پاک کردن تجهیزات محصولات حمام التراسونیک ( التراسونیک کلینر ) می باشد. از کاربردهای دیگر تمیزکننده التراسونیک ( شوینده التراسونیک ) می توان به ضدعفونی کردن، دگاز کردن HPLC، هموژنایزر، شستشوی قطعات مختلف، انژکتورشوئی، تمیز کردن وسایل جراحی و طلاهای ظریف و اجسام در حد میکرون اشاره نمود.

تحلیل بازار صنعت حمام التراسونیک در روسیه

یکی از کاربردهای مهم مواج اولتراسونیک استفاده از ضربه ناشی از حفره سازی ایجاد شده توسط آن در فرآیند شستشوی التراسونیک می باشد. اصول کلی این روش مبتنی بر غوطه وری قطعات مورد نظر در یک مایع واسطه می باشد که این مایع توسط یک مولد امواج التراسونیک با فرکانس و شدت بسیار بالایی مرتعش شده و هنگامیکه حفره سازی بوجود می آید، عمل شستشو و پاک کردن قطعه را انجام می دهد. استفاده از امواج التراسونیک بدلیل خواصی که دارند بعضا کاربردهای متنوع و جالبی دارند. محصولات حمام التراسونیک ( تمیزکننده التراسونیک ) با استفاده از امواج التراسونیک ذرات چربی و آلودگی هایی را که روی سطح جسم قرار گرفته جدا کرده و جسم را پاک می کند. یک سیستم پاک کننده التراسونیک شامل 3 قسمت اصلی است: منبع تغذیه، ترانسدیوسر (پیزوالکتریک) و محفظه.

اعمال سیگنال ورودی از منبع تغذیه به یک پیزوالکتریک باعث ارتعاش آن شده و انتقال این نوسان از جداره محفظه به مایع درون آن می تواند مولکول های مایع را تحت تاثیر قرار داده و پدیده حفره سازی را بوجود آورد. حفره سازی نتیجه ضربان در فرایند شستشو التراسونیک است که با تغییر فرکانس ورودی منبع تغذیه پدیدار شده و می تواند تاثیرات مختلفی روی جسم مورد شستشو بگذارد 

کاربرد حمام التراسونیک

شستشو و پاک سازی با کیفیتی بالا برای لوازمی با منافذ زیاد و نقاطی که به راحتی نمی‌توان به آن دسترسی پیدا کرد، از کاربردهای حمام التراسونیک است.

کیفیت شستشو در یک التراسونیک کلینر به عوامل متعددی از جمله قدرت التراسونیک، فرکانس التراسونیک، جنس محلول شستشو، درجه حرارت محلول شستشو، نوع آلودگی و جنس قطعات مورد شستشو و مدت زمان شستشو بستگی دارد. هرچه چگالی قدرت التراسونیک بیشتر باشد، پاکسازی به صورت کامل‌تر اتفاق خواهد افتاد.

همچنین معمولا هرچه دمای محلول بالاتر باشد، آلودگی‌ها ساده تر از قطعه جدا می‌شوند. همچنین هرچه فرکانس یک دستگاه التراسونیک بالاتر باشد، قطعات با منافذ ریزتز را می‌تواند تمیز کند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در بهبود عملکرد شستشو تاثیر زیادی دارد، گاز زدایی محلول یا اصطلاحا Degas کردن آن است. برخی از دستگاه‌های حمام التراسونیک، قابلیتی به نام حالت کاری Degas دارند. در این حالت کاری، دستگاه با عملکرد پالسی، گاز‌های داخل یک محلول را از آن خارج کرده و این امر باعث افزایش کیفیت شستشو می‌گردد.

هر بار که از یک محلول استفاده می‌کنیم، مقداری گاز در محلول وجود دارد و در آن حل شده‌اند. این گازها از جمله نیتروژن ، اکسیژن  و دی اکسید کربن، بعد از روشن کردن دستگاه، انرژی ایجاد شده توسط مبدل‌های التراسونیک را جذب خود کرده و در نتیجه قدرت کمتری به خود محلول می‌رسد تا بتواند عمل شستشو را انجام دهد. با استفاده از قابلیت Degas و خارج کردن این گازها از محلول، شاهد بهبود چشمگیری در کیفیت شستشو خواهید بود

کاربرد حمام التراسونیک در جواهرسازی:

حمام التراسونیک برای استفاده در جواهرات و طلاسازی بسیار مناسب است زیرا روند تمیز کردن ملایم این دستگاه به قطعات ظریف جواهرات آسیب نمی‌رساند و قسمت‌هایی از آن را که تمیز‌کردنشان با روش‌های سنتی بسیار دشوار است، به طور دقیق، موثر و به سادگی تمیز می کند؛ ضمناً نیازی به جدا کردن جواهرات نیز نیست. همچنین با این روش می‌توان جواهرات کاملا تمیز، براق و تماماً جدید به بازار عرضه کرد.

کاربرد حمام التراسونیک در ساعت سازی:

حمام التراسونیک توسط تقریباً تمام تولیدکنندگان بزرگ ساعت همچنین تعمیر کنندگاه ساعت به عنوان ابزاری کلیدی برای تولید و سرویس‌دهی استفاده می‌شود. در این کاربرد معمولا از ژنراتورهای 40 کیلوهرتز استفاده می‌شود زیرا بخش‌های مختلف ساعت دارای منافذ ریز هستند و نیاز به فرکانس شستشوی بالا هست تا بتواند از پس آلودگی‌های باقی مانده در این منافذ بر آید.

کاربرد حمام التراسونیک در پزشکی:

بسیاری از انواع محصولات، ابزار و تجهیزات پزشکی باید کاملاً تمیز و مطابق با بالاترین استانداردهای ایمنی استریل شوند. به دلیل استانداردهای دقیق نظافت و میزان بالای آلودگی و عفونت، تمیز کننده التراسونیک در اکثر موارد مراقبت‌های بهداشتی به اولویت اصلی تبدیل شده است و همواره بخش مهمی از فرآیند استریل کردن تجهیزات پزشکی در مراکز پزشکی و بیمارستان‌ها است.

کاربرد حمام التراسونیک در دندانپزشکی:

طبق استانداردهای تدوین شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و همچنین سایر سازمان‌ها بهداشتی، به استفاده از التراسونیک کلینر جهت شستشوی ابزار دندانپزشکی پیش از قرار دادن آنها در اتوکلاو، تاکید شده است.

علت این تاکید، حساسیت بالای ابزارهای دندانپزشکی است که در تماس مستقیم با بیمار قرار دارند و باقی ماندن کوچکترین آلودگی در این ابزار، می‌تواند منجر به صدماتی جبران ناپذیر به افراد شود.

طبق پروتکل استریل کردن ابزار دندان پزشکی، حتما می‌بایستی قبل از قرار دادن ابزار در داخل اتوکلاو، با استفاده از التراسونیک کلینر این ابزار شستشو داده شوند تا تمام آلودگی‌ها، بافت‌های خونی و بزاق از روی ابزار پاک شوند تا حین فرآیند اتوکلاو، بخار داغ در تماس مستقیم با تمام بخش‌های ابزار قرار گرفته و قطعه به شکل صحیح و کامل استریل شود.

آزمایشگاه ها:

قطعا یکی از سخترین کارها در یک آزمایشگاه، شستشوی ظروف و ابزار آزمایشگاهی از باقی مانده‌های خون، پروتئین، قارچ، باکتری و یا مواد شیمیایی استفاده شده است. ابعاد خاص و گاها کوچک این ظروف و ابزار و چسبندگی بالای مواد با آنها، باعث می‌شود شستشوی آنها معمولا ساعت‌ها زمان بگیرد و احتمالا چندان نتیجه مطلوبی نیز حاصل نشود. حمام التراسونیک راه حلی عالی برای این مشکل است.

چرا که فقط کافیست این ظروف را داخل مخزن دستگاه بچینید، دستگاه را روشن کنید و بعد از چند دقیقه تمام ابزار و ظروف را تمیز تحویل بگیرید.

هموژنایز کردن:

در بسیاری از صنایع، نیاز با ساخت محلولی همگن است. این همگن سازی می‌تواند با استفاده از همزن‌های مکانیکی انجام شود ولی با این روش، نیاز به زمان طولانی برای هم زدن محلول جهت رسیدن به یک محلول کاملا همگن است.

حمام التراسونیک می‌تواند این کار را هم به خوبی انجام دهد. در واقع، امواج التراسونیک با ورود به محلول و ایجاد میلیون‌ها حباب ریز در داخل آن، تلاطمی میکروسکوپی در درون محلول ایجاد می‌کند. این تلاطم به گونه‌ای قدرتمند است که در زمانی باور نکردنی، محلول را کاملا یکنواخت و همگن می‌کند.

قطعات صنعتی:

شستن انژکتور، قطعات فلزی شیرآلات، حذف موم، روغن، گریس  و زنگ‌زدگی از قطعات و اجزای مختلف از جمله پلاستیک، شیشه، فولاد و فلزات سبک و غیرآهنی از دیگر کاربردهای حمام التراسونیک است.

با یک محلول مناسب و چند دقیقه شستشو با التراسونیک کلینر، قطعات به طرز شگفت انگیزی نو می‌شوند.

خودروسازی و تعمیرگاه خودرو:

یک تمیز کننده التراسونیک می تواند رسوبات کربن، چربی و سایر انواع آلودگی‌ها را از انژکتورها، کاربراتورها، منیفولدهای اگزوز، بلوک‌های سیلندر، موتورهای موتور سیکلت و بسیاری دیگر از قطعات خودرو کاملاً پاک کند.

همچنین می توان از آن در قسمتهای کوچکتر مانند دوشاخه و پیچ و مهره استفاده کرد. از پاک کننده های التراسونیک همچنین می توان در صنایع دریایی بر روی موتورهای داخل و خارج استفاده کرد زیرا روند تمیز‌کردن روی قطعات آلومینیومی هم دقیق و هم ملایم است که خطر خوردگی در آینده را کاهش می‌دهد.

بردهای الکترونیک:

پاک کردن برد‌های الکترونیکی اعم از برد‌های موبایل، کامپیوتر، لوازم الکترونیکی و دستگاه‌های ماینر از روغن لحیم، براده‌های احتمالی در بین قطعات بردها و همچنین گرد و غبار نشسته بر روی این بردها که در طی زمان بر روی آنها می‌نشینند و به شدت بر روی عملکرد این بردها تاثیر می‌گذارند، از دیگر کاربردهای التراسونیک کلینر ها است.

این دستگاه، به سادگی و با قدرت و دقت فوق العاده، در چند دقیقه، تمام بخش‌های برد را از هر نوع گرد و غبار و روغن تمیز می‌کند.

مزایای حمام التراسونیک

 • حمام های التراسونیک با محیط زیست سازگار هستند.
 • استفاده از آن باعث صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه می شود.
 • میتوان بصورت همزمان چندین قسمت از یک قطعه را به طور صحیح و دقیق شستشو داد.
 • نحوه استفاده از آن ساده است و صرفاً به یک اپراتور احتیاج دارد.
 • عمر مفید قطعات به دلیل شستشوی اصولی و ملایم افزایش می یابد.
 • برای بسیاری از کاربردها انعطاف پذیر است و قابلیت استفاده دارد
تحلیل بازار صنعت حمام التراسونیک در روسیه

رقبا در بازار روسیه - اورآسیا

حمام التراسونیک الما (Elma)

این دستگاه نیز از دیگر دستگاه‌های التراسونیک کلینر است که ساخت کشور آلمان می باشد. الما را می‌توان اولین شرکت تولید کننده دستگاه‌های شستشوی فراصوت در سراسر جهان دانست. دستگاه های شستشوی التراسونیک الما در مدل های مختلف و با ظرفیت 0.8 تا 28 لیتر تولید می شود.

حداکثر توان التراسونیک 300 وات و حداکثر توان حرارتی حمام التراسونیک الما 1200 وات می باشد. جنس بدنه آن از استیل ساخته شده و از این نظر مرغوبیت فراوانی دارد. این نوع از التراسونیک دارای محفظه تمیز کننده از جنس فولاد ضد زنگ و بسیار مقاوم است و طراحی ساده آن باعث محبوبیت میان عده زیادی شده است.

پاک‌کننده التراسونیک حرفه‌ای اوکوک (Ukoke)

دستگاه اولتراسونیک اوکوک یک برند آمریکایی است و برای کسانی که به دنبال یک دستگاه قابل حمل و مقرون‌به‌صرفه می‌گردند، بسیار مناسب است. اشیای شکننده مانند جواهرات، عینک‌های طبی و یا آفتابی را می‌توان به راحتی با این دستگاه شست‌وشو داد. کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است و حجم کوچک و سبکی آن باعث می‌شود که به راحتی آن را جابه‌جا کنید. دقت داشته باشید که این نوع از التراسونیک‌ها برای شست‌وشوی اشیای بزرگ مناسب نیستند. 

التراسونیک کلینر برند برانسون (Branson)

این برند، در واقع یک برند آمریکایی است که در زمینه تولید و ساخت حمام‌های التراسونیک رومیزی تخصص دارد. برند برانسون از جمله برندهای برتر در زمینه ماشین‌های شست‌وشو به شمار می‌رود که از نظر هزینه‌ای نیز بسیار اقتصادی و به صرفه است. اندازه این دستگاه، تنها ۵ اینچ است و وزن سبکی دارد.

از این وسیله برای شست‌وشوی اشیای ریز و کوچک استفاده می‌شود. التراسونیک برند برانسون کاربرد زیادی در تمیز کردن میکروسکوپی قطعات ساعت، قطعات فلزی و همچمین قطعات الکتریکی و .. در سایزهای کوچک، دارد. توان دستگاه بین ۵۰ تا ۶۰ هرتز و و همچنین مجهز به تایمر ۵ دقیقه‌ای است.

 وجود این تایمر، امکان تمیز کردن و شست‌وشوی سریع را فراهم می‌کند. این شرکت معتبر آمریکایی بهترین انواع التراسونیک‌ها را تولید می‌کند که در کارآمدی نظیر ندارند. از ویژگی‌های مثبت این دستگاه باید سبکی و قبل حمل بودن و همچنین تمیز کردن سریع و مر قدرت قطعات میکروسکوپی اشاره کرد.

 این برند متخصص ساخت و تولید التراسونیک‌های پرقدرت و با توان بالاست که قادر به شست‌وشو و پاکسازی اشیای بسیار کوچک تا متوسط است 

حمام التراسونیک بندلین (Bandelin)

یکی دیگر از برندهای مشهور در میان بهترین التراسونیک کلینرها، التراسونیک بندلین است. حمام های التراسونیک این شرکت آلمانی، برای سه نوع کاربرد آزمایشگاهی، داروسازی و صنعتی تولید و عرضه می‌شود که از نظر کیفیت بی‌نظیرند. حجم دستگاه های التراسونیک کلینر بندلین از 0.9 تا 230 لیتر می باشد.

حداقل توان التراسونیک 40 وات، و حداکثر توان التراسونیک در بزرگترین مدل بندلین 12کیلووات می باشد. همچنین بیشترین توان حرارتی دستگاه های بندلین که مربوط به دستگاه 230 لیتری است، 7200 وات می باشد. جنس مخزن حمام های التراسونیک بندلین از استیل مرغوب است و به جهت گندزدایی و چربی‌گیری به یک فیلتر متصل می‌شود.

 باید بدانید که دمای این دستگاه را می‌توانید از ۳۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد هم تنظیم کنید. از این مدل، در انواع صنایع برودتی و حرارتی، بردهای کامپیوتر، صنایع غذایی و بویژه لبنی، داروسازی، صنایع ریلی، دریایی، صنایع هوایی و .. استفاده می‌شود.

تحلیل بازار صنعت حمام التراسونیک در روسیه

التراسونیک کلینر کادیسان (Codyson)

کادیسان یکی از یرندهای مشهور چینی است. کادیسان برای کاربردهای مختلف، مدل های متفاوتی دارد. طراحی زیبا و وزن سبک آن، بسیار قابل توجه است. همچنین مجهز به آبگرمکن است که یک ویژگی مهم در میان حمام‌های التراسونیک به شمار می‌رود.

باید بدانید که این دستگاه به دلیل حجم های کم، برای قطعات بزرگ و یا زیاد، چندان مناسب نیست. از این نوع، در مطب‌های پزشکی و دندانپزشکی و درمانگاه‌ها و کلینیک استفاده می‌شود. 

پاک کننده اولتراسونیک Granbo

Granbo یکی از برندهای مشهور چینی است بیش از 27 سال تجربه در سیستم های تمیز کننده اولتراسونیک دارد. دستگاه تمیز کننده اولتراسونیک کوچک به طور کلی برای تمیز کردن قطعات، تجهیزات پزشکی، لوازم آزمایشگاهی و سایر اشیاء استفاده می شود.

در حال حاضر بسیاری از مارک های ماشین تمیز کننده اولتراسونیک کوچک در بازار وجود دارد. نحوه انتخاب تبدیل شدن به یک مشکل کاربر دستگاه تمیز کننده اولتراسونیک کوچک کدام مارک خوب است؟ من معتقدم که بسیاری از کاربران چنین سوالاتی را در ذهن دارند. نحوه قضاوت در مورد خوب یا بد بودن یک برند دستگاه تمیز کننده اولتراسونیک، نکات زیر بسیار مهم است.

GT SONIC

تولید کننده و صادر کننده پیشرو در چین برای محصولات و راه حل های پاک کننده و تجهیزات اولتراسونیک برای مشتریان در سراسر جهان است. که مجموعه ای از تحقیقات فناوری اولتراسوند، توسعه محصول اولتراسونیک، تولید، فروش و خدمات فنی در به عنوان یک متخصص شناخته شده در صنعت راه حل های فناوری اولتراسوند، GT SONIC در حال حاضر جامع ترین شرکت قدرت در این زمینه است، همچنین تنها یک شرکت پیشرو عمومی است

تحلیل بازار صنعت حمام التراسونیک در روسیه

پاک کننده اولتراسونیک SCIENTZ با طیف کامل

پاک کننده اولتراسونیک برای اعمال اثر کاویتاسیون تولید شده در مایع تمیز کننده به وسیله امواج اولتراسونیک می تواند انحلال و تجزیه کثیف و چربی را تسریع کند.

از قطعات در حال تمیز کردن و دارای اثر تمیز کنندگی عالی بر روی سوراخ کور و سوراخ های داخلی آن می باشد.

عملکردهایی مانند افزایش دما، تنظیم قدرت، فرکانس دوگانه، فرکانس بالا (59K، نویز کم و مناسب برای تمیز کردن دقیق)، فرکانس جابجایی برای انتخاب کاربران. این شرکت بر اساس استانداردهای بین المللی قابل اطمینان تر، راندمان بیشتر، نویز بسیار کمتر و تمیز کردن موثرتر.

 1.  DTD پاک کننده اولتراسونیک گرمایش قابل تنظیم سری
 2. DT پاک کننده اولتراسونیک گرمایش سری
 3. D پاک کننده اولتراسونیک دیجیتال سری
 4. DTY پاک کننده اولتراسونیک چند فرکانس سری
 5.  DTS پاک کننده اولتراسونیک سری دو فرکانس

 

مشتری های این برند در روسیه سالانه بیش از 2 میلیون دستگاه تمیز کننده را خریداری می کنند و عمدتاً آنها را به عینک فروشی ها، کلینیک های دندانپزشکی، جواهرات فروشی ها و غیره می فروشد.

تحلیل بازار صنعت حمام التراسونیک در روسیه

پاک کننده اولتراسونیک صنعتی UltraTecno

بیش از 45 سال را به طراحی و توزیع تجهیزات جدید تمیز کردن صنعتی اولتراسونیک اختصاص داده است. این شرکت در اسپانیا واقع شده است. در حال حاضر یکی از شرکت های پیشرو در جهان، در زمینه توسعه تجهیزات تمیز کننده صنعتی اولتراسونیک است.

 

فناوری اولتراسونیک یک فناوری پاک و سازگار با محیط زیست است که به طور مداوم راه را برای ورود به بازار هموار کرده و جایگاه خوبی در بین رقبای خود دارد. در واقع، این فناوری جدید در مقایسه با روش های سنتی تر، مزایای مهمی را ارائه می دهد.

 ابتدا باید به دامنه کاربرد آن اشاره کرد. UltraTecno از تجهیزات نظافت صنعتی اولتراسونیک برای ارائه خدمات به همه مشتریان خود اعم از خودروسازی، حمل و نقل یا صنایع غذایی استفاده می کند.

پاک کننده اولتراسونیک Skymen

ابزاری عالی برای تمیز کردن قطعات سخت وفلزی است. به دلیل استفاده از فلز با کیفیت بالا در ساخت، مقاومت و استحکام سایش را افزایش داده است. پاک کننده اولتراسونیک به سرعت و به آرامی کثیفی ها را پاک می کند، بدون آسیب رساندن به اشیا، ضدعفونی و استریل می کند. برای جواهرات، تمیز کردن فلزات، اقلام جوهر افشان و غیره مناسب است.

جمع بندی

تحلیل بازار صنعت حمام التراسونیک در روسیه

باتوجه به اینکه کشور روسیه تولیدی در زمینه Ultrasonic Cleaner ندارد و تمامی کالاهای موجود در بازار روسیه وارداتی است و چین بزرگترین بازار را در روسیه دارد .

ورود به این بازار در صورتی که قیمت تولید کننده ایرانی بتواند با قیمت های شرکت های چینی رقابت کند توجیه اقتصادی دارد.

تحلیل بازار صنعت طراحی و ساخت پالایشگاه های کوچک نفتی در روسیه
 • با کلیک در اینجا سایر تحلیل های بازار گروه شرکت های فرداد را مشاهده کنید.
 • مشاهده خدمات خانه تجارت ایران و روسیه