سلام، به سایت "گروه شرکت های فرداد" خوش آمدید.

نمایی از بازار کفش های چرم در روسیه

نمایی از بازار کفش های چرم در روسیه

نمایی از بازار کفش های چرم در روسیه

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش چرم در روسیه

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش های چرم در روسیه

داده ها شامل شرکت های B2C می شود. ارقام بر اساس هزینه مصرف کننده برای کفش است که شامل کفش های کتانی، کفش های ورزشی، کفش های چرمی و پارچه ای و .. است که برای مشتریان نهایی خصوصی برای ریتیل آفلاین (فروشگاه های بزرگ، فروشگاه های تخصصی سنتی) و ریتیل آنلاین (تجارت الکترونیک، سفارش بر اساس کاتالوگ). اطلاعات زیر با توجه به تاثیرات جنگ اوکراین بر بازار روسیه می باشد.

بازار جهانی کفش یک صنعت چند میلیارد دلاری است. بخشی از صنعت پوشاک را بازار کفش، کفش ورزشی، کفش لوکس و سایر کالاهای مرتبط تشکیل می دهد. محصولات کفش معمولاً از چرم، منسوجات و طیف وسیعی از مواد مصنوعی ساخته می شوند. در سال 2022، ارزش بازار جهانی کفش تقریباً 382 میلیارد دلار برآورد شد.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش های چرم در روسیه
 • پیش بینی می شود تا پایان سال 2023، درآمد بازار کفش در روسیه به 6.70 میلیارد دلار برسد.
 • پیش بینی می شود که بازار سالانه با نرخ CAGR 0.21٪ رشد کند (2023-2028).
 • بزرگ‌ترین بخش بازار، کفش‌های چرمی است که انتظار می‌رود در سال 2023 حجم بازاری معادل 2.77 میلیارد دلار داشته باشد.
 • در مقایسه با سطح جهانی، ایالات متحده بالاترین درآمد را در بازار کفش ایجاد می کند، با درآمد مورد انتظار 88.47 میلیارد دلار تا پایان سال 2023.
 • با نگاهی به تولید درآمد سرانه، در سال 2023، انتظار می رود هر فرد 46.03 دلار آمریکا درآمد ایجاد کند.
 • انتظار می رود حجم بازار کفش در روسیه تا سال 2028 به 223.20 میلیون جفت برسد.
 • با این حال، در سال 2024، انتظار می رود که بازار رشد حجمی 4.5-٪ را نشان دهد.
 • پیش بینی می شود که میانگین حجم هر نفر در بازار کفش 1.98 جفت در سال 2023 باشد.
 • انتظار می رود تا پایان سال 2023، محصولات غیر لوکس 99 درصد از فروش را در بازار کفش به خود اختصاص دهند.
 • بازار کفش روسیه شاهد افزایش تقاضا برای کفش‌های شیک و راحت است، به ویژه کفش‌هایی متشکل از مواد باکیفیت.
مرکز تجاری ایران در روسیه: بازار کفش روسیه
روسیه سال 2021 در جایگاه نهمین کشور بزرگ وارد کننده کفش چرم قرار گرفت.

انتظار می رود تا پایان سال 2023 درآمد بازار کفش در روسیه به 7 میلیارد دلار برسد. پیش بینی می شود که بازار سالانه با نرخ -0.21٪ رشد کند. بزرگ‌ترین بخش بازار، کفش‌های چرمی است که انتظار می‌رود در سال 2023 حجم بازاری معادل 3 میلیارد دلار کسب کند.

مرکز تجاری ایران در روسیه: متوسط درآمد سرانه
متوسط درآمد سرانه
مرکز تجاری ایران در روسیه: سهم درآمد لوکس
سهم درآمد لوکس
مرکز تجاری ایران در روسیه: حجم بر اساس بخش
حجم بر اساس بخش
مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش های چرم در روسیه

اغلب می شنوید که کفش های روسی در مقادیر کم تولید می شوند. این تا حدی درست است اگر به میزان حجم تولیدکنندگان بزرگ در سراسر جهان نگاه کنید، اما از این نکته نباید غافل ماند که محصولات روسی از نظر کیفی قابل رقابت با محصولات بسیاری از برندهای مطرح جهانی است.

سال های اخیر در روسیه را می توان به عنوان طلوع جایگزینی واردات نامید. دلایل این مسئله واضح است: فشار شدید تحریم‌ها و خروج برندها و شرکت‌های مطرح جهانی. حتی فعالیت برندهای جهانی مقرون به صرفه مانند (زارا، اچ اند ام، سینسای) نیز در روسیه متوقف شده اند.

رتبه بندی برندهای معروف کفش روسیه در سال 2023

 

 • Ralf Ringer
 • Westfalika
 • Unichel
 • Tervolina
 • English Shoes
 • Burgerschuhe
 • Calypso
 • Respect
 • Tofa

Ralf Ringer

رتبه اول به رالف رینگر، تولید کننده معروف در کلاس بازار انبوه در روسیه می رسد که کفش های RTW را برای زنان، مردان و کودکان تولید می کند.

این برند در سال 1996 در مسکو در کارخانه Burevestnik تاسیس شد. در حال حاضر سه پایگاه تولید در مسکو، ولادیمیر و زارایسک دارد. طبق آخرین داده ها، رالف رینگر سالانه حدود 2 میلیون جفت تولید می کند و در این شاخص پیشتاز است.

برای رویه مدل ها از مواد با قیمت متوسط مانند منسوجات، چرم صاف و دانه دار استفاده می شود. گاهی اوقات – نوبوک مصنوعی یا چرم خرد، آستر یا از خز یا چرم طبیعی یا از منسوجات ساخته می شود. کفی ها از لاستیک یا اتیلن وینیل استات و پلی اورتان تشکیل می شوند. مونتاژ به روش چسب یا سوراخ کردن مهره انجام می شود.

علیرغم اینکه از الگوهای آماده و نسبتا ارزان در تولید استفاده می شود، خود مدل ها با طراحی درخشان و طرح های جالب متمایز می شوند. انتخاب متنوع از کفش های تجاری به خریدار اجازه می دهد تا رنگ و مدل مناسب را انتخاب کند.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش های چرم در روسیه

Westfalika

مقام دوم را Westfalika، یک برند بزرگ روسی که کفش های RTW تولید می کند، در اختیار دارد. بیش از 600 بوتیک در سراسر روسیه دارد. این شرکت در سال 1993 در نووسیبیرسک تاسیس شد.

“Westfalika” اگرچه یک تولیدکننده انبوه است، اما کفش و چکمه را از مواد طبیعی و با دوام تولید می کند. رویه از انواع مختلف چرم، جیر یا نوبوک تشکیل می شود. منسوجات ترکیبی برای آستر استفاده می شود و کفی ها از چرم، پشم یا خز ساخته می شوند. زیره از مواد قابل بازیافت است: لاستیک و پلی اورتان مونتاژ کفش ها به روش های زیر انجام می شود:

چسب، قالب گیری و ترکیبی.

طیف وسیعی از مجموعه های زنانه متنوع و معمولی را در فروشگاه های این برند با قیمت ارزان می توان پیدا کرد، بنابراین همه می توانند یک مدل مناسب پیدا کنند. کفش‌های کلاسیک، صندل‌های راحت یا چکمه‌های درشت را می‌توانید در “Westfalika”  پیدا کنید.

کارخانه های تولیدی این برند در روسیه و چین قرار دارند.

Unichel

برند Unichel در جایگاه سوم قرار می گیرد.

بزرگترین کفش تولیدی از نوع مقرون به صرفه در روسیه.

ابتدا کفش ها از پارچه و بوم با کف چوبی و با دست دوخته می شد. در آن زمان تنها 16 نفر در این کارگاه کار می کردند و حجم تولید کفش از ده جفت در روز فراتر نمی رفت.

سال 1935 تعداد کارکنان به 50 نفر رسید. محصولات رویه کفش – شورو، لاک، جیر، کروم – از مسکو، کازان، بوگورودسک و محصولات چرمی زیره کفش از کارخانه چرم چلیابینسک دریافت شد.

بر اساس نمونه هایی که از مجلات مسکو و لنینگراد تهیه شده اند، کفش ها دوخته شده، مدل و معمولی هستند. مدل های کفش متفاوت و پیچیده بود. قسمت‌های خالی دارای بخیه‌های روباز، سوراخ‌ها و انواع ترکیبی از رنگ‌ها و سایه‌های مختلف کالا بودند.

روش بستن: جوش، سنجاق، چسب و میخ.

در سال 2016، کارخانه کفش چلیابینسک “یونیچل” برنامه گسترده ای را برای تجهیز مجدد فنی شرکت راه اندازی کرد. 9 مجموعه تجهیزات سفت کننده برای کارخانه های چلیابینسک، اورنبورگ و زلاتوست خریداری شد که باعث شد تقریباً بهره وری دو برابر شود و طیف مدل به طور قابل توجهی متنوع شود.

علاوه بر این، ردیف ماشین آلات کارخانه با یک مجموعه برش جدید از برند ایتالیایی “Talamonti” پر شد که برای برش قطعات کفش متشکل از مقوا و مواد گرمانرم – کفی، نیم کفی، پشتی و کلاهک پا استفاده می شود. دو مجموعه اتوماتیک برای برش قطعات رویه کفش. دو خط تولید زیره های ریخته گری راه اندازی شد. زیره ما بیشتر هزینه یک جفت را کاهش می دهد، به این معنی که محصولات Unichel در عین حفظ کیفیت بالا، مقرون به صرفه تر می شوند.

مواد و فن آوری های جدید به طور فعال در تولید معرفی می شوند. برای ایجاد مجموعه زمستانی، Unichel شروع به استفاده از ماده نسل جدید – “لاک مقاوم در برابر سرما” می کند. هنگام ایجاد کفش های زمستانی، از مواد نسل جدید – مواد غشایی و مارموتا استفاده می کند.

این برند از نظر تعداد فروشگاه ها به طور محکم در بین تولید کنندگان کفش داخلی و ریتیل های تخصصی جایگاه پیشرو را به خود اختصاص داده است. در همان زمان، این شرکت به طور فعال در حال توسعه تجارت آنلاین است و همکاری با پلتفرم های آنلاین پیشرو Lamoda و Wildberries را آغاز می کند.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش های چرم در روسیه

Tervolina

در رتبه چهارم Tervolina، یکی از بزرگترین و مشهورترین فروشگاه های زنجیره ای کفش در روسیه قرار دارد. این برند در سال 1992 تاسیس شد و در ابتدا چیزی تولید نمی کرد، بلکه تنها تامین کننده کالا از جمهوری چک، مجارستان و ایتالیا بود. در سال 1998 ترولینا کارخانه خود را در تولیاتی ایجاد کرد. در سال 2000، اولین سالن در مسکو افتتاح شد.

کفش های این برند مقرون به صرفه برای همه است و از مواد با کیفیت در تولید استفاده می شود: چرم صاف، دانه دار و سوراخ دار، نبوک و جیر. برای ایجاد آستر: خز و چرم طبیعی، منسوجات، پشم. اغلب، مدل ها دارای یک آستر ترکیبی هستند که به پا اجازه می دهد گرما را بهتر توزیع کند. برای خیاطی از مواد مصنوعی با کیفیت بالا استفاده می شود.

از آنجایی که در تولید از دوخت و الگوهای آماده و استاندارد استفاده می شود، مدل ها با طراحی استاندارد بسیار ساده هستند. طراحی کفش های مردانه تجاری، محتاطانه یا غیر رسمی است، کفش های زنانه کلاسیک و سبک هستند، کفش های بچه گانه زیبا و محجوب هستند.

محصولات این برند نه تنها در روسیه، بلکه در ترکیه و آلبانی نیز تولید می شوند. لازم به ذکر است که کیفیت تولید در کشورهای دیگر با استاندارد روسیه تفاوتی ندارد. دفتر اصلی در مسکو است.

TOP

مقام پنجم در اختیار نماینده منحصر به فرد TOP است: کفش های انگلیسی یک کارگاه معروف در مسکو است که در سال 2008 توسط سرگئی میناف ایجاد شد. در ابتدا در تعمیر و نگهداری کفش های خاص تخصص داشت، اما اخیراً به تولید کفش های مردانه سفارشی می پردازد.

مواد برای تولید رویه، کفی و آستر منحصراً طبیعی هستند: جیر، پوست گوساله، چرم تمساح، پوست از دباغی های Horween  و J. Rendenbach. کفش ها کاملا چرم هستند. زیره می تواند چرم یا لاستیکی باشد.

طرح ها و الگوها: Goodyear welted، Blake Rapid.

از آنجایی که کفش ها به صورت سفارشی ساخته می شوند، طراحی و رسمی بودن مدل به خواست مشتری بستگی دارد.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش های چرم در روسیه

Burgerschuhe

رتبه ششم – Burgerschuhe – یک برند روسی که کفش راحتی و با کیفیت بالا برای مردان و زنان تولید می کند. خود کارخانه در سنت پترزبورگ دارای تاریخچه بسیار غنی است که در سال 1910 در کارخانه Pobeda شروع به کار کرد. پس از آن، این شرکت سه بار نام و روش تولید خود را تغییر داد و نهایتا در سال 2001 برند Burgerschuhe ظاهر شد.

قسمت بیرونی چکمه ها، کفش های کتانی و کفش از جیر طبیعی، نوبوک یا چرم صاف است. برخی از مدل ها از جیر مصنوعی یا نوبوک است، اما قیمت چنین کفش هایی کمتر است و برای سن پترزبورگ بارانی عالی هستند. آستر Bargershoes از 100% خز یا پشم، مواد مصنوعی گرم Thinsulate، منسوجات و چرم طبیعی استفاده می کند. زیره آن از الاستومر ترموپلاستیک و پلی اورتان است. این محصول به روش های تزریقی یا چسبی بسته می شود.

“Burgerschuhe” آماده برای پوشیدن است؛ بنابراین طراحی و ساخت آن ساده است. درجه رسمی پایین است، زیرا کفش ها برای پوشیدن روزمره ایجاد شده اند.

فقط در سن پترزبورگ تولید می شود. “Burgerschuhe” در حال حاضر 15 فروشگاه در پایتخت شمالی و منطقه لنینگراد دارد، اما قصد دارد بیشتر در سراسر کشور گسترش یابد. یک وب‌سایت رسمی وجود دارد که می‌توانید در آن سفارش دهید و این شرکت همچنین با بازارهای آنلاین معروفی همکاری می‌کند که می‌توانید محصولات “Burgerschuhe” را خریداری کنید.

Calipso

جایگاه هفتم را کالیپسو، یکی دیگر از برندهای اصلی روسی پوشاک آماده، که کفش های زنانه و مردانه تولید می کند، در اختیار دارد. اولین بار این مجموعه در سال 2003 فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر انواع کفش، چکمه، صندل، چکمه و .. را تولید می کند.

این شرکت برای تولید محصولات خود از مواد 100٪ طبیعی و مصنوعی استفاده می کند. برای رویه، چرم صاف یا دانه دار و جیر سوراخ دار. برای یک آستر نازک، از چرم طبیعی و منسوجات. زیره ها عمدتا از پلی اورتان و لاستیک و گاهی تونیت هستند. طرح مونتاژ اغلب “سیمانی” است، یعنی چسب یا ریخته گری.

مجموعه های مختلف فصلی سال به سال دوستداران کفش های با کیفیت و راحت را خوشحال می کند. کفش های مردانه بر اساس طراحی محتاطانه ای طراحی شده اند که به سختی می توان آن را ظریف نامید. اما انتخاب کفش های فصلی مختلف نه تنها از نظر رنگ، بلکه در پیچیدگی طراحی نیز دارای تنوع است. زنان در هر زمان از سال چیزی برای انتخاب در هر رنگ و سبکی دارند.

دفتر اصلی و کارخانه در مسکو مستقر است، همچنین در کارخانه های کشورهایی از جمله چین، ترکیه و ایتالیا نیز تولید می کنند.

Respect

رتبه هشتم را  Respect، یک برند محبوب در روسیه که کفش‌های غیررسمی زنانه و مردانه تولید می‌کند، به خود اختصاص داده است. این شرکت در سال 2001 شروع به کار کرد و یک سال بعد اولین فروشگاه شرکت را در مسکو افتتاح کرد. در اواسط دهه 2000، Respect  در روسیه گسترش یافت و همچنین فروشگاه هایی را در بلاروس، قزاقستان و اوکراین افتتاح کرد.

رویه کفش از مواد ارزان قیمت است: چرم سوراخ دار، جیر مصنوعی و منسوجات.

برای آستر از منسوجات، خز طبیعی و چرم استفاده می شود. برخی از مدل های تابستانی اصلا آستر ندارند. کفی آن بیشتر لاستیک یا تونیت است. طرح ها ساده هستند، از روش های مونتاژ ابتدایی استفاده می شود، اغلب از چسب استفاده می شود.

Respect در ترکیه و چین کارخانه دارد، اما در عین حال قیمت و کیفیت حفظ می شود.

Topth

رتبه نهم در رتبه بندی به توفا، یک برند روسی کفش های زنانه و مردانه از نوع “آماده پوشیدن” تعلق دارد. کارخانه کفش توفا که در شهر دونسکوی واقع شده 50 سال از تاسیس آن می گذرد.

تمام مدل های توفا از چرم صاف یا چاپ شده، نبوک مصنوعی، جیر و منسوجات است. داخل نازک از چرم طبیعی یا منسوجات و قسمت ضخیم از جایگزین های خز و سایر پارچه های مصنوعی جاذب حرارت است.

کفی مصنوعی: الاستومر ترموپلاستیک، پلی اورتان و اتیلن وینیل استات.

مونتاژ سیمانی RTW ساده.

طراحی Toph را به سختی می توان کلاسیک نامید، عمدتاً کفش ها و چکمه ها مطابق با الگوهای مدرن ساخته می شوند، بنابراین مجموعه های مردانه و زنانه مدل های بسیار متفاوتی دارند. هر فصل یک پالت رنگ جدید و چاپ های منحصر به فرد ارائه می دهد.

جمع بندی

پس از آغاز جنگ اوکراین در فوریه 2022 بسیاری از برندهای خارجی با تبعیت از تحریم های غرب از کشور روسیه خارج شدند. در کنار این مسئله، گسترش حمایت مردم از محصولات اخلاقی (محصولاتی که مواد اولیه آن ها از کشتار حیوانات در معرض انقراض و مواد مضر برای محیط زیست نباشد)، باعث روی آوری مردم به برندهای جدید و نوظهور در بازار روسیه شده است.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار کفش های چرم در روسیه

با توجه به تحقیقات اولیه بر روی صنعت کفش چرم در بازار بزرگ روسیه و با توجه به فاکتورهای کلیدی:

 1. کیفیت بالا و مستمر محصولات تولیدی
 2. تعرفه های ترجیحی عوارض وارداتی کالای ایرانی به روسیه
 3. پایین بودن هزینه های صادراتی محصولات ایرانی به روسیه نسبت به کالاهای غربی و چینی
 4. همسایگی و نزدیکی ایران و روسیه به عنوان یک مزیت لجستیکی و امکان صادرات کالاهای ایرانی به روسیه با روش های مختلفی از قبیل حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی در کوتاه ترین زمان و قیمت حمل پایین
 5. خالی بودن قسمت عمده بازار از برندهای معروف غربی
 6. امکان سریع توسعه سهم بازار و دسترسی به فضای رقابت و تجارت در روسیه

می توان گفت که توجیه اقتصادی بالایی برای ورود به بازار بزرگ روسیه – اورآسیا وجود دارد و گروه شرکت های “فرداد” مفتخر است تا در این مسیر همکاری مشترک موثر و موفقی را رقم بزند.

 • با کلیک در اینجا سایر تحلیل های بازار گروه شرکت های فرداد را مشاهده کنید.
 • مشاهده خدمات خانه تجارت ایران و روسیه