سلام، به سایت "گروه شرکت های فرداد" خوش آمدید.

نمایی از صنعت لاستیک و تایر در روسیه

نمایی از صنعت لاستیک و تایر در روسیه

نمایی از صنعت لاستیک و تایر روسیه

تحلیل بازار صنعت لاستیک و تایر روسیه

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت لاستیک و تایر روسیه

با توجه به بیش از یک دهه تجربه گروه شرکت های “فرداد” در مارکت روسیه و با توجه به دسترسی های استراتژیک در حوزه لجستیک بین ایران و روسیه و با توجه به شناخت بسیار خوبی که از رقباء حاضر در بازار روسیه داریم، در راستای توسعه صادرات محصولات در قالب غرفه اختصاصی و دائمی در تمامی چهار فصل سال در بازار روسیه، بررسی های میدانی و تحقیقات بازار لاستیک به شرح زیر صورت گرفته است.
تحقیقات و پیشنهادات موجود که حاصل مطالعات دپارتمان “توسعه بازار”، گروه شرکت های “فرداد”، می باشد، موید یک چشم انداز مطلوب و یک برنامه هدفمند برای همکاری ما با برند محترم در حوزه لاستیک و تایر انواع خودرو می باشد تا به توسعه این نوع محصولات در بازارهای جذاب روسیه – اورآسیا، بپردازیم. از جمله برند های قابل مطرح که در این زمینه همکاری 

گروه شرکت های ”فرداد“ با بیش از دو دهه حضور در عرصه تجارت جهانی و با آگاهی کامل از ویژگیهای بازار روسیه و مناطق اورآسیا و همچنین با اطلاع از شبکه های توزیع در این کشور و اشراف جامع و کامل به قوانین تجارت و سرمایه گذاری بین المللی، بستر و زمينه مناسبی را برای ورود محصوالت ایران به بازار پررونق روسیه، فراهم آورده است

صنعت لاستیک و تایر در روسیه

در پس زمینه خروج تولیدکنندگان غربی تایر از روسیه، چین صادرات خود به روسیه را به شدت افزایش دادهاست.
به گزارش کومرسانت، در نیمه اول سال 2022 ،9.10 میلیون حلقه لاستیک به روسیه وارد شد. بیشترین خرید لاستیک در ماه مارس انجام شد: 3.2 میلیون حلقه لاستیک تحویل شد که 8.18 درصد بیشتر از ماه مشابه در سال 2021 است.
این آمار تایرهای خودروهای سواری و همچنین تجهیزات ویژه و وسایل نقلیه کشاورزی را در نظر می گیرد.
از ژانویه تا ژوئن، حدود 8.3 میلیون حلقه لاستیک از چین به روسیه وارد شد که 7.44 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. از نظر پولی، واردات به میزان قابل توجهی افزایش یافت – با 9.58 درصد به 252 میلیون دلار رسید. تنها 4.58 میلیون (6.9 درصد) از این لاستیکهای خودروهای سواری هستند.
حجم عرضه لاستیک برای تجهیزات ویژه و خودروهای کشاورزی رشد فعالتری داشت و در ماه می به ترتیب 8.4 و 4.2 برابر از حجم آخرین ماه بهار سال گذشته بیشتر شد.
همان زمان، محموله های سایر کشورهای تحت تحریم به شدت کاهش یافت: از کره – 54 درصد، از ژاپن – 9.44 درصد، ، از لوکزامبورگ – 60 درصد، از آلمان – با 2.42 درصد.

 

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت لاستیک و تایر روسیه

در پایان ماه ژوئن، حدود 77 میلیون لاستیک در انبارهای روسیه وجود داشت. با میانگین مصرف ماهانه چهار میلیون، این حداقل برای 19 ماه – یعنی بیش از یک سال و نیم – کافی خواهد بود. سهام اصلی روی لاستیک های زمستانی می افتد.
حدود 10 تا 12 درصد از خودروهای جدید در بازار روسیه تحت طرح واردات موازی وارد می شوند. این توسط نشریه VPost گزارش شده است که با آمار فروش انجمن کسب و کارهای اروپایی (AEB) و آژانس Avtostat آشنا شده است. اولی بر اساس داده های رسمی برندهای خودرو است، دومی خودروهای ثبت شده را در نظر می گیرد و بنابراین تصویر واقعی فروش را منعکس می کند. تفاوت در گزارش ها تصوری از حجم واردات خاکستری است.
بر اساس گزارش AEB ، روس ها در ژانویه 32499 خودروی جدید خریداری کردند که 1.63 درصد کمتر از ژانویه 2022 است .
Avtostat نتیجه بسیار بالاتری دارد: آژانس 45231 خودرو فروخته شده را گزارش کرده است و طبق نسخه آن، کاهش تقاضا 4.47 درصد بوده است. .
اختلاف گزارش ها تقریبا 13 هزار خودرو است. برخی از برندهای چینی از جمله چری و برندهای فرعی آن Exeed و Omoda اطلاعات خود را در اختیار AEB قرار نمی دهند. همچنین نتایج مرسدس بنز و بی ام و که به گزارش سه ماهه تغییر کرده اند در نظر گرفته نشده است. اگر ارقام آنها را از تفاوت کم کنید، تصوری از تعداد خودروهای “خاکستری” ثبت شده خواهید داشت.
بنابراین، ماهانه حدود 4000-5000 خودروی جدید “موازی” به فدراسیون روسیه تحویل داده می شود. به عنوان مثال، با توجه به AEB، در ژانویه، روس ها 1415 خودروی کیا، و به گفته Avtostat ,2295 خودرو خریداری کرده اند.

بر اساس گزارش یورواستات، صادرات لاستیک و تایرهای لاستیکی بادی از اتحادیه اروپا به روسیه در ژانویه تا آگوست 2022 بالغ بر 7.125 میلیون یورو از نظر پولی بوده است که 64 درصد کمتر از مدت مشابه در سال 2021 است که اتحادیه اروپا تایر و لاستیک به فدراسیون روسیه صادر می کرد بیشترین محموله این کالاها از اتحادیه اروپا به روسیه در ژانویه – به میزان 1.54 میلیون یورو + 30 ٪نسبت به ژانویه سال گذشته و در فوریه – 4.51 میلیون یورو (+27٪) وارد روسیه شد. حداقل تایرها و تایرهای لاستیکی بادی در ماه آوریل به فدراسیون روسیه وارد شد – 3.1 میلیون یورو، که تقریبا 35 برابر کمتر از آوریل سال گذشته است.
تامین کنندگان اصلی لاستیک و تایرهای لاستیکی پنوماتیک از اتحادیه اروپا به فدراسیون روسیه در ژانویه تا آگوست 2022 اسپانیا، لهستان و آلمان بودند.

برترین تامین کنندگان لاستیک و تایر در روسیه

s Tyres Hercules نماینده رسمی یک کارخانه بزرگ چینی در روسیه است و انواع سایزهای مختلف لاستیک را هر ماه به مقدار مورد نیاز مشتریان تهیه می کند.

این شرکت طیف گسترده ای از برندهای تایر روسی مانند :
AMTEL-VREDESTEIN ،BELSHINA ،KAMA ،URALSHINA ،OMSKSHINA ،YAROSLAVL (Tyrex) ،VOLTYRE )الستیک خودروهای سواری(، AMTEL و ROSAVA را ارائه می دهد.
این شرکت محصوالتش را به کشورهای اتحادیه اروپا، ایاالت متحده آمریکا، آمریکای التین، آفریقا،… صادر میکند.

شرکت روسی هلندی LTD ENTERPRISES JAMPACK صادرکننده تولیدات شیمیایی و الستیک روسیه می باشد.
لیست محصوالت: الستیک، عامل شیمیایی، پلیمر، پی وی سی، پتروشیمی، الیاف مصنوعی، اسیدها، قلیاها وغیره…

LC Trading Santan صادرکننده رسمی الستیک تولید شده در روسیه، اوکراین و بالروس است. این شرکت قراردادهای بلندمدت با تمام تولیدکنندگان تایر در کشورهای مستقل مشترک المنافع دارد و بیش از یک دهه است که الستیک تمام قاره ها را تامین می کنیم.

LC, Group-ERT یک تیم کامال هماهنگ از متخصصان است که در بازار تایرهای OTR و زنجیرهای محافظ تایر کار می کنند.
محصوالت گروهERT عبارتند از: الستیکها، تسمههای نقاله صنعتی، تجهیزات محصوالت الستیکی مکانیکی، استخراج زنجیر، پردازش، …

برترین تولیدکنندگان لاستیک و تایر در روسیه

  1. “ZAO “Voronezh Tire Plant
  2. “.YOKOHAMA R.P.Z”
  3. “PJSC “Yaroslavl Tire Plant
  4. “OJSC “Nizhnekamsk Tire Plant
  5. “JSC “Omskshina
  6. “JSC “Voltaire-Prom
  7. “LLC “URALSHINA
  8. “JSC “KSHZ

ZAO "Voronezh Tire Plant" - Pirelli Tire Russia LLC

1872 – جووانی باتیستا پیرلی این شرکت را تأسیس کرد و امروزه پس از گذشت بیش از 150 سال، این شرکت در 160 کشور جهان حضور دارد، دارای 19 کارخانه در چهار قاره و حدود 31500 کارمند است. پیرلی یکی از پیشتازان تولید تایرهای درجه یک است. این شرکت به طور مداوم بر تحقیق و توسعه متمرکز است، که در آن 6 درصد از درآمد تایر پرستیژ خود را سرمایه گذاری می کند که یکی از بالاترین ها در صنعت است. سرمایه گذاری ها امکان بهبود مستمر محصولات این شرکت را از نظر عملکرد، ایمنی و کاهش اثرات منفی زیست محیطی فراهم می کند. این شرکت در دستیابی به اهداف تجاری خود به شدت از اصول مسئولیت اجتماعی پیروی می کند که موقعیت های پیشرو شرکت در چنین رتبه هایی تأیید می شود.
تاریخچه پیروزی در مسابقات ورزشی از سال 1907 پس از پیروزی ماشین ایتالیا بر روی لاستیک های پیرلی در رالی پکن-پاریس آغاز می شود. امروزه، پیرلی تامین کننده انحصاری مسابقات جهانی فرمول 1 ™و سوپربایک است.
مسابقه یک چالش اضافی است که منجر به نوآوری تکنولوژیکی این شرکت می شود.
برتری محصول، شکوه تقویم پیرلی، اعتبار مشارکت در فرمول 1 ™و پروژه های طراحی – همه این ها موفقیت برند را در جهان تضمین می کند.

 

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت لاستیک و تایر روسیه

پیرلی روسیه را یک بازار استراتژیک مهم می داند. روسیه نقش پیشرو در بازار تایرهای زمستانی درجه یک ایفا می کند که پیرلی در حال حاضر یکی از بازیگران اصلی آن است. در دسامبر 2011 ،LLC Russia Tire Pirelliکارخانه تایر Kirov را خریداری کرد و در فوریه 2012 ،یک کارخانه تایر در Voronezh خریداری شد. از زمان خرید هر دو شرکت، معرفی فن آوری های جدید آغاز شده است، سازماندهی فرآیندهای کاری در زمینه لجستیک، کنترل کیفیت و تولید تجدید نظر شده است و در نتیجه اطمینان حاصل می شود که محصولات تولید شده مطابق با استانداردهای بالای پیرلی هستند.
پیرلی که به شدت به ارزشهای مسئولیت اجتماعی و پایداری در همه کشورهای دارای حضور تجاری و صنعتی خود متعهد است، در مسایل مسئولیت اجتماعی شرکتی و پایداری در روسیه نیز ثابت قدم است. این شرکت در توسعه فناوری های تولید سازگار با محیط زیست و احترام به منابع سرمایه گذاری می کند، با مصرف کنندگان با تولید محصولات با کیفیت بی عیب و نقص رفتار می کند، در زندگی و توسعه جوامع در مناطق حضور خود مشارکت می کند، از پروژه های خیریه و داوطلبانه حمایت می کند. این شرکت یکی از اعضای انجمن تولیدکنندگان تایر است که تولید کنندگان و واردکنندگان برجسته تایر را متحد می کند.

"JSC "Voltaire-Prom

شرکت سهامی Prom-Voltyre کارخانه (Tire Volzhsky) در 30 ژوئن 1964 به بهره برداری رسید.
این کارخانه در طول تاریخ خود در حال توسعه طیف محصولات، ارتقاء امکانات تولید، معرفی فن آوری های جدید بوده است.
این کارخانه از بدو تاسیس تا به امروز یکی از بزرگترین شرکت های صنعتی بوده است. مجموعه اصلی این شرکت شامل تایرهای ماشین آلات کشاورزی و صنعتی است.
سرمایه صندوق و One Equity (OEP) شرکای مشارکت با Titan International, Inc. (NYSE: TWI) 2013 اکتبر در  گذاری مستقیم روسیه Prom-Voltyre) RDIF) را از مالک اصلی Holding Cordiant خریداری کرد Titan.
International به عنوان شریک مدیریت کنسرسیوم با ترکیب دانش رفتار تجاری محلی، تخصص مالی و تجربه تولید موفق عمل می کند.
با توجه به تعهد Titan برای تبدیل شدن به یک تولید کننده پیشرو در جهان در زمینه چرخ ها، لاستیک ها و اجزای زیرشاخه، این معامله فرصتی منحصر به فرد برای Titan و Prom-Voltyre فراهم می کند. این سرمایه گذاری به Prom-Voltyreا اجازه می دهد تا شیوه های تولید فعلی و توسعه استراتژیک تجارت را بهبود بخشد.
Prom-Voltyre مطابقت با الزامات REACH (تاسیسات معتبر و گواهی شده REAC) را برای محصولات عرضه شده به کشورهای اتحادیه اروپا تأیید می کند.

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت لاستیک و تایر روسیه

فاکتورهای کلیدی و مهم برای حضور تولید کنندگان ایرانی در بازار روسیه

با توجه به تحقیقات اولیه انجام شده بر روی صنعت لاستیک و تایر در بازار بزرگ روسیه و با توجه به فاکتورهای کلیدی:
1 .کیفیت بالا و مستمر محصولات تولیدی
2 .تعرفه های ترجیحی عوارض وارداتی کالای ایرانی به روسیه
3 .پایین بودن هزینه های صادراتی محصوالت ایرانی به روسیه نسبت به کالاهای غربی و چین
4 .همسایگی و نزدیکی ایران و روسیه به عنوان یک مزیت لجستیکی و امکان صادرات کالاهای ایرانی به روسیه
با روش های مختلفی از قبیل حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی در کوتاه ترین زمان و قیمت حمل پایین
5 .خالی بودن قسمت عمده بازار از برندهای معروف غربی
6 .امکان سریع توسعه سهم بازار و دسترسی به فضای رقابت و تجارت در روسیه

 

میتوان گفت که توجیه اقتصادی بالایی برای ورود شرکت های محترم به بازار بزرگ روسیه – اورآسیا وجود دارد و گروه شرکت های “فرداد” مفتخر است تا در این مسیر همکاری مشترک موثر و موفقی را رقم بزند.

دپارتمان توسعه بازار گروه شرکت های "فرداد"

مرکز تجاری ایران در روسیه: تحلیل بازار صنعت لاستیک و تایر روسیه

  • با کلیک در اینجا سایر تحلیل های بازار گروه شرکت های فرداد را مشاهده کنید.
  • مشاهده خدمات خانه تجارت ایران و روسیه