سلام، به سایت "گروه شرکت های فرداد" خوش آمدید.

حمل کالا از ایران تا توزیع آن در روسیه

حمل کالا از ایران تا توزیع آن در روسیه

حمل کالا از ایران تا توزیع آن در روسیه

حمل کالا از ایران تا توزیع آن در روسیه

مرکز تجاری ایران در روسیه: حمل و نقل کالا به روسیه یا هر کشور دیگری با توجه به موقعیت جغرافیایی، مسیرهای جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی در دسترس چالش های خاص خود را به همراه دارد. اگر موقعیت جغرافیایی مبدا و مقصد شرایط آب و هوایی خاص داشته باشند (سردسیر، گرمسیر، رطوبت بالا) حمل برخی از کالاها با مشکل مواجه می شود.

روسیه

روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا با مساحتی بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع، در قسمت شمالی آسیا و شرق اروپا قرار دارد.

آب و هوای سیبریایی این کشور، یخبندان 4 فصل بسیاری از مناطق آن، فصلی بودن بسیاری از بنادر (یخ زدن دریاها در پاییز و زمستان)، حمل و نقل کالا به این کشور پهناور را همراه با چاشنی چالش های متعدد کرده است.

 

 

تنها بنادر 4 فصل روسیه، بنادر ماخاچ کالا در قسمت شمال غرب دریای خزر هستند.

حمل و نقل کالا به روسیه

تنها بنادر 4 فصل روسیه، بنادر ماخاچ کالا در قسمت شمال غرب دریای خزر هستند.

مسیرهای ایران_روسیه

مرکز تجاری ایران در روسیه |

انتقال کالا از ایران به روسیه یا بالعکس از چند مسیر امکان پذیر است.

  • جاده ای
  • ریلی
  • دریایی
  • هوایی

 

در ادامه به هریک از موارد فوق پرداخته می شود.

“مرکز تجاری ایران در روسیه” علاوه بر تسلط کامل و تجربه انتقال کالا از ایران به روسیه از تمامی مسیرهایی که در زیر به آن ها اشاره می شود، با در اختیار داشتن محل انبار لجستیکی در بندر ماخاچ کالا با مسافتی بیش از 10000 متر مربع، در مجاورت کریدور شمال_جنوب و قرارداد با شرکت های بزرگ توزیع کننده مانند X5 Retail در روسیه، دسترسی بسیار عالی برای توزیع کالا در مناطق مختلف روسیه در اختیار دارد.

مسیر جاده ای

بزرگراه 8 آسیا

 

در بین مسیرهای حمل و نقل ایران_روسیه، مسیر محبوب و پرطرفدار بزرگراه 8 آسیا که از آذربایجان می گذرد، با کاهش قابل توجه هزینه ها و مسیر، بهترین انتخاب حمل و نقل زمینی بین ایران و روسیه می باشد.

 

این بزرگراه با طول 4907 کیلومتر، بندر امام خمینی در جنوب ایران را به تورپینوفکا در روسیه متصل می کند. مسیر و گمرک های عبوری این بزرگراه به شرح زیر است:

ایران: مرز آستارا و بیله سوار در اردبیل

آذربایجان: از طریق دو بزرگراه M1 و M3 با طی مسافتی حدود 570 کیلومتر به مرز سامور می رسد.

روسیه: ورود به ایالت خودمختار داغستان، ماخاچ کالا و آستراخان، انتخاب بزرگراه M10 برای مقصد سن پترزبورگ، بزرگراه M4 به مقصد مسکو یا جاده P22 با مقصد ولگوگراد یا کاشیرا و..

مسیرهای جاده ای حمل و نقل ایران به روسیه

مسیر ریلی

مسیر ریلی ایران_روسیه

با تکمیل مسیر ریلی رشت_آستارا (آذربایجان)، مسیر کریدور شمال_جنوب فعال خواهد شد. این مسیر ریلی با کاهش 30 درصدی هزینه های انتقال و 40 درصدی زمان، از هند به سن پترزبورگ و شمال اروپا، می تواند تحول بزرگی در اقتصاد کشورهای در مسیر کریدور ایجاد کند.

علاوه بر مسیر ریلی فوق میتوان از دو مسیر ریلی فعال سرخس_تجن و گرگان_اینچه برون برای انتقال کالا به منطقه قفقاز و ماوراء قفقاز اشاره کرد. از مسیرهای ریلی فوق برای انتقال کالا با هزینه پایین و صرفه جویی در زمان، به ایالت های شرقی روسیه می توان بهره برد.

مسیر دریایی

بنادر ماخاچ کالا و آستراخان مهم ترین بنادر روسیه در دریای خزر هستند.

بنادر ماخاچ کالا در مجاورت کریدور شمال_جنوب قرار دارند. هزینه کمتر انتقال کالا با کشتی، محل انبار محصولات در انبار و نمایشگاه دائمی “خانه تجارت ایران_روسیه”، دسترسی به شبکه توزیع در این منطقه به هر نقطه ای در روسیه با دسترسی به مسیرهای جاده ای، ریلی و هوایی، از منظر لجستیکی، ماخاچ کالا را به یک گزینه ایده آل در مسیر انتقال و توزیع کالا تبدیل کرده است.

از مزیت های بنادر ماخاچ کالا نسبت به سایر بنادر، 4 فصل بودن آن است. بنادر تجاری ماخاچ کالا تنها بنادری در روسیه هستند که در تمامی فصول سال، قابلیت پهلوگیری کشتی را دارند.

بنادر روسیه

مسیر هوایی

انتقال هوایی به روسیه

از مسیر هوایی در مواقعی استفاده می شود که تسریع زمان در انتقال کالا، در اولویت باشد.

این روش هزینه بیشتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل دارد. در ایران از پایانه های هوایی مهرآباد، امام خمینی و فرودگاه مشهد برای انتقال کالا به روسیه استفاده می شود.

جابجایی و توزیع کالا در روسیه

جابجایی و توزیع کالا در روسیه

بیش از 97% توزیع کالا در روسیه توسط زنجیره های پخش شبکه ای مدیریت می شود. شرکت های مانند X5 Retail و ماگنیت بیشترین سهم چرخه و توزیع کالا در روسیه را در اختیار دارند.

گروه شرکت های فرداد با عقد قرار داد با X5 Retail برای توزیع کالاهای ایرانی در روسیه، دسترسی کاملی به توزیع محصولات ایرانی در اقصی نقاط روسیه دارد.

مرکز تجاری ایران در روسیه | حمل و نقل کالا به روسیه

  • با کلیک در اینجا تحلیل های بازار گروه شرکت های فرداد را مشاهده کنید.
  • مشاهده خدمات خانه تجارت ایران و روسیه